Chilli Habanero Orange Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Chilli Habanero Orange Balení obsahuje 10 semen

Naše cena s DPH:
29 Kč
Naše cena bez DPH:
25,22 Kč
Cena v cizí měně:
1,16 euro
Množství:
92
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

 

Popis

Chilli paprička Habanero Orange (Capsicum chinense) pochází původně z Mexika a Brazílie. Plody s ovocným aroma a pálivostí kolem 280 000 - 300 000 SHU se řadí k pikantnějším druhům chilli. Čerstvá, nebo sušená je vhodnou přísadou do omáček, polévek, gulášů a jiných pikantních pokrmů.

 

Výška rostliny

je plně závislá od podmínek, ve kterých ji pěstujete. Běžně se pohybuje v rozmezí od 50 do 70 cm.

 

Plod

Plodem jsou lusky o délce cca 4 cm a průměru 3 – 4 cm, dozrávající ze žlutozelené do oranžové barvy. Doba zrání 70 – 90 dní.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát,dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku,například Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, která začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist