Laburnum Anagiroides - Štědřenec odvislý Balení obsahuje 20 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Laburnum Anagiroides - Štědřenec odvislý Balení obsahuje 20 semen

 
 
Naše cena s DPH:
20 Kč
Naše cena bez DPH:
17,39 Kč
Cena v cizí měně:
0,80 euro
Množství:
52
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 20 semen

 

 

Popis

Laburnum anagyroides – zlatý déšť, nebo též štědřenec odvislý je opadavý keř nebo strom s větvemi zpočátku přitiskle chlupatými, zelenými, později lysými zelenohnědé barvy. Listy jsou střídavé, trojčetné. Kvete v květnu až červnu nápadnými hrozny žlutých květů. Jeho původ je v horských polohách jižní Evropy. U nás je pěstován velmi často a poměrně často i zplaňuje, takže může působit i dojmem původnosti. Tato rostlina je prudce jedovatá.

 

Výška rostliny

Může dosahovat výšky až 13 metrů.

 

Květ

Kvete až 25 cm dlouhými hrozny žlutých květů s hnědavou skvrnkou na pavéze. Květní stopky a kalich jsou porostlé chloupky.

 

Plod

Plodem je asi 5 cm dlouhý lusk se 2 až 6 semeny.

 

Nároky

Tento keř není zvláště náročný na podmínky. Má rád světlá a teplá stanoviště, vápenité půdy a najdeme ho často růst na kamenitých stráních.

 

Výsev a klíčení

Semena namočte na 24 hodin do vlažné vody. Následuje 6 - 8 týdnů stratifikace. Poté dáme semena klíčit. Klíčení provádíme v lehkém propustném substrátu např. kokosové vlákno, rašelina, směs rašeliny s pískem. Semena zasadíme cca. 1 - 1,5 cm hluboko. Substrát udržujeme lehce vlhký, nejlépe rosením. Klíčíme při teplotě 20 - 25 °C.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist