Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

Palma Copernicia hospita Balení obsahuje 1 semeno | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Palma Copernicia hospita Balení obsahuje 1 semeno

Copernicia hospita

Copernicia hospita

 
 
Naše cena s DPH:
68 Kč
Naše cena bez DPH:
59,13 Kč
Cena v cizí měně:
2,72 Euro
Množství:
14
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 1 semeno

 

 

Popis

Copernicia hospita je nádherná teplomilná palma vyskytující se ve volné přírodě pouze na ostrově Kuba. Rodové jméno nese po astronomovi Mikuláši Koperníkovi, druhové hospita pochází z latiny a znamená pohostinný. Věřilo se, že odkazuje na palmu, která je pohostinným domovem pro širokou škálu ptáků.
Kmen této majestátné palmy je solitérní, hladký, šedý, lehce kroužkovaný, nesoucí stopy po odumřelých listech, při větším vzrůstu ve vrchní části.
Charakteristickou kruhovou korunu tvoří až 40 tuhých vějířovitých listů na dlouhých tenkých řapících s robustními zakřivenými ostny na okrajích. Samotné listy jsou rozděleny do mnoha tuhých segmentů a jejich barva se může nepředvídatelně lišit od zelenošedé až namodralé, pokryté oboustranně více či méně silnou bílošedou voskovou patinou. Husté krémové až hnědé květenství se mění na 1 - 2 cm velké kulovité černé plody. Z listu se vyrábí klobouky, košíky, tašky, košťata a další pomůcky, také jsou používány k výrobě chatrčí. Řapíky se pro jejich odolnost a trvanlivost hodí k výstavbě plotů. U nás se pěstuje jako okrasná palma. Copernicia hospita je jednou z nejsnáze pěstovatelných kubánských kopernicií, přesto je mimo Kubu považována stále za poměrně vzácnou.

 

Výška rostliny

Rostlina v přírodě dosahuje výšky 4 - 8 m, o průměru kmene 15 - 30 cm.

 

Květ a plod

Květenství mezilisté, dlouhé až 2,5 m, vytvářející hermafrodí plody krémové až světle hnědé barvy. Plody zrají od zelené po finální černou, jsou o průměru cca 1 - 2 cm a skrývá se v nich pouze jedno kulovité semeno.

 

Nároky

Mladé rostliny zasaďte do substrátu pro palmy. Na dně pěstební nádoby vytvořte drenážní vrstvu. Umístění rostliny by mělo být na slunném stanovišti. Není mrazuvzdorná, snese krátkodobě -2 °C, v zimním období by teplota neměla klesnout pod +10 °C, optimální je 17 °C.

 

Výsev a klíčení

Semena namočte na 48 hodin do vlažné vody. Vodu minimálně 1x denně vyměňte. Následně vyséváme do propustného substrátu, klíčení probíhá při teplotě 25 – 29 °C. Semena klíčí 1 – 3 měsíce. Pro klíčení semen doporučuji použít kokosové vlákno.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist