Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Chilli Aji Mochero Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 

Chilli Aji Mochero Balení obsahuje 10 semen

Aji Mochero

Aji Mochero

Naše cena s DPH:
26 Kč
Naše cena bez DPH:
22,61 Kč
Cena v cizí měně:
1,12 Euro
Množství:
12
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

 

Popis

Chilli paprička Aji Mochero (Capsicum chinense), někdy také nazývaná jako Aji Limo nebo Lima, je původní odrůda ze severního pobřeží Peru jejíž pěstitelská oblast se soustřeďuje v departementech La Libertad, téměř výhradně v okrese Moche (provincie Trujillo), odkud také pochází její název a kde se pěstuje už více než 2 tisíciletí. Až do posledních desetiletí minulého století se Aji Mochero prodávala na místních trzích. Poté se její spotřeba snižovala a dokonce hrozil i zánik celé odrůdy. Naštěstí díky hospodářskému rozmachu a některým iniciativám podporovaným veřejnými institucemi se zdá být zachráněna a my Vám ji tak můžeme nabídnout.
Rostlina je velmi hustá, kompaktní a s výškou jen 30 – 50 cm se výborně hodí i k pěstování v nádobách. Na svoji velikost je také neobyčejně plodná a to tak, že nejspíše bude třeba i vhodně podepřít, aby se větve pod vahou papriček nezlomily. Samotné lusky jsou podlouhle kapkovitého tvaru, přibližně 3 - 7 dlouhé s lesklým a hladkým povrchem, dozrávající ze sytě zelené do žluté až oranžové, přičemž sbírat se dají už jako zelené. Jsou tenkostěnné, mají ovocnou chuť a zřejmé citronové aroma, zvláště po tepelné úpravě. Pálivost dosahuje hodnot 10 000 – 40 000 SHU. Hodí se například do sladkých omáček, chutney, k rybám i ke konzumaci za syrova, pokud ovšem vydržíte takovou pálivost. Vhodná je i k sušení a k výrobě koření. Tato paprička má jistě velkou šanci stát se u nás oblíbenou a pro fajnšmekry je prostě nutností.

 

Výška rostliny

Rostlina dosahuje výšky 30 – 50 cm.

 

Plod

Podlouhle kapkovitý tvar, přibližně 3 - 7 dlouhý, tenkostěnný, lesklý a hladký povrch. Pálivost dosahuje hodnot 10 000 – 40 000 jednotek pálivosti (SHU).

 

Nároky 

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, která začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist