Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

Sazenice Passiflora edulis - Mučenka jedlá vel. cca 10 - 15 cm | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Sazenice Passiflora edulis - Mučenka jedlá vel. cca 10 - 15 cm

Passiflora edulis - Mučenka jedlá

Passiflora edulis - Mučenka jedlá

 
 
Naše cena s DPH:
45 Kč
Naše cena bez DPH:
39,13 Kč
Cena v cizí měně:
1,80 Euro
Množství:
6
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 1 ks sazenice, vel. cca 10 - 15 cm

 

 

Popis

Passiflora edulis (mučenka jedlá) původem tropická víceletá stálezelená liána z Jižní Ameriky, pěstovaná v našich podmínkách jako okrasná, exoticky působící pokojová rostlina s dřevnatějící řídce větvenou lodyhou, sytě zelenými, lesklými, střídavými, trojlaločnatými listy a velice nápadnými pravidelnými květy. Plodí lahodné, velmi aromatické a na vitamíny bohaté plody, které známe též pod názvem maracuja. Zralé plody jsou vhodné k výrobě džusů, nebo i k přímé konzumaci. Svojí chutí připomínají meruňky s hroznovým cukrem. 

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá ve svojí domovině délky až 15 m. V našich podmínkách kolem 3 m. 

 

Květ

Passiflora edulis kvete na jaře a na podzim jemně vonnými cca 5 - 10 cm velkými, nápadnými, pravidelnými květy fialovobílé barvy, vyrůstajícími jednotlivě z paždí listů, složenými ze sobě velmi podobných pěti kališních a pěti korunních lístků smetanově bílé barvy, nad nimiž je věnec nitkovitých brv fialovomodrobílé barvy. Ze středu květu vyrůstají tři blizny a pět tyčinek. 

 

Plod

Plodem jsou cca 5 - 12 cm velké kulaté až oválné šťavnaté bobule s jemnou hladkou slupkou a oranžovou dužinou obsahující velké množství semen. Dozrávají do žlutozelené až tmavě fialové barvy.

 

Nároky

Rostlina není náročná na pěstování, má ráda slunné stanoviště, hlinitopísčitou půdu, vysokou vlhkost, kterou jí zajistíme rosením a v době růstu vydatnou zálivku. V zimě zaléváme minimálně. V období vegetace je vhodné cca 2 krát měsíčně přihnojit standardním tekutým hnojivem. Rostlině vyhovuje pokojová teplota, která by v zimě neměla klesnout pod 10 °C. V létě je vhodné letnění na slunném místě na zahradě.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist