Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

Callistemon phoeniceus - Štětkovec Balení obsahuje 100 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Callistemon phoeniceus - Štětkovec Balení obsahuje 100 semen

Callistemon phoeniceus - Štětkovec

Callistemon phoeniceus - Štětkovec

 
 
Naše cena s DPH:
20 Kč
Naše cena bez DPH:
17,39 Kč
Cena v cizí měně:
0,80 Euro
Množství:
95
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 100 semen

 

 

Popis

Callistemon phoeniceus - Štětkovec nebo též Kalistemon je nenáročný, exotický, celoročně zelený dekorativní keř pocházející z jihozápadu Austrálie, kde se přirozeně vyskytuje v prohlubních a podél vodních toků rozprostírajících se od řeky Swan až po řeku Murchison. Štětkovec je charakteristický svými výraznými květy, které jsou podobné čistícímu nástroji na lahve a odtud nebo možná z anglického výrazu Bottlebrush dostala tato velmi dekorativní rostlina český název. Callistemon phoeniceus má kopinaté, úzké, 4 – 10 cm dlouhé a 4 – 6 mm široké, šedozelené a tvrdé lístky se špičatým koncem. Nejzajímavější jsou však květy, které kvetou od května do července a někdy i v menší intenzitě na podzim. Je to vlastně asi 10 - 15 cm dlouhé květenství složené z mnoha kvítků, které však nemají okvětní plátky, nýbrž se skládají z hustě natěsnaných šarlatově červených tyčinek. Zajímavé a netradiční je to, že za květenstvím větvička roste dál. Plodem každého květu je tobolka.
V našich podmínkách se jedná o velice atraktivní přenosnou rostlinu, ideální pro letnění, která se dobře prořezává a zaujme svým dekorativním vzhledem.

 

Výška rostliny

V přirozeném prostředí 1 - 6 m, u nás maximálně do 3 m. Dá se pěstovat i jako bonsaj.

 

Nároky

Rostlina preferuje kyselé půdy, nejlépe lehké a dobře odvodněné, ale poroste v každé půdě za předpokladu, že je k dispozici dostatek vláhy, dále plné slunce, v létě pravidelnou zálivku a od jara do podzimu každých 14 dní hnojíme. Nutné pro kvetení je dopřát rostlině zimování na světlém místě při teplotě cca 10 °C a při omezení zálivky, ale nikoli takovému aby půda vyschla. Mrazuvzdornost do -5 °C, ale je lépe se mrazu vyhnout.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch propustného propustného substrátu pod sklo. Vlhkost udržujeme rosením, nádobu ve které jsou semínka zasazena přikryjte sklem nebo folií tak, aby byl pod krycí materiál přístup vzduchu. Klíčí při teplotě okolo 20 – 25 °C přibližně 3 – 6 týdnů. Po vyklíčení a zesílení rostlinky i s kořenovým balem přesaďte do větší nádoby.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist