Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

Chilli Mini Rocoto Yellow Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Chilli Mini Rocoto Yellow Balení obsahuje 10 semen

Mini Rocoto Yellow

Mini Rocoto Yellow

 
 
Naše cena s DPH:
28 Kč
Naše cena bez DPH:
24,35 Kč
Cena v cizí měně:
1,12 Euro
Množství:
3
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

 

Popis

Chilli paprička Mini Rocoto Yellow (Capsicum pubescens) vyskytuje se v Jižní Americe, v horách kolem Bolívie a sousedících států. Jedna z nejunikátnějších odrůd chilli, na kterou kdy narazíte.
Rostlina má zelené stonky, zelené listy, oboje porostlé jemnými chloupky, které jsou typické pro Capsicum pubescens. Květy mají modrofialovou barvu okvětních lístků, střed je až takřka bílý. Plody jsou silnostěnné masité lusky, většinou oválného tvaru, někdy tvarem připomínající lampion. Slupka hladká, bez korkování. Barva plodu se mění ze zelené na žlutou v době zralosti. Uvnitř má barvu rovněž žlutou, s černými tvrdými semeny, které se musí před konzumací vyjmout, což je snadné. Je velmi šťavnatý, vůně i chuti ovocné, citrusové. Pálivost cca 30 000 - 50 000 SHU. Tyto papričky se díky své šťavnatosti skvěle hodí na přímý konzum, pokud snesete pálivost. Jsou vhodné jako přísada do teplých i studených pikantních pokrmů, ke zmrazení a k výrobě koření.
Rostlina se dožívá až 15 let, dobře snáší chladnější počasí, nikoli však mráz.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete. Dosahuje výšky do max. 120 cm.

 

Plod

Silnostěnný, masitý, o průměru cca 2 cm, většinou oválného tvaru, někdy tvarem připomínající lampion. Slupka hladká, měnící se ze zelené na žlutou, uvnitř také žlutý s tvrdými černými semeny. Pálivost  cca 30 000 - 50 000 SHU. Doba zrání je kolem 90 – 120 dní.

 

Nároky

Rostlina dobře snáší i nižší teploty a prospívá při střídání teplot v noci a ve dne. Nesnáší přímé sluneční záření. Vhodné je pěstování ve větší nádobě kvůli možnému přemístění rostliny např. do skleníku, pokud by nestačily plody dozrát venku a také k zimování. Vyžaduje humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Klíčení může trvat až 40 dní. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (nárůstu 2 - 4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist