Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Rajče Queen of the Night Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Rajče Queen of the Night Balení obsahuje 10 semen

Queen of the Night

Queen of the Night

 
 
Naše cena s DPH:
28 Kč
Naše cena bez DPH:
24,35 Kč
Cena v cizí měně:
1,12 Euro
Množství:
86
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

Osivo je negativně testováno na virus ToBRFV.

 

 

Popis

Rajče Queen of the Night (Lycopersicon esculentum), v originále Königin der Nacht, česky pak Královna noci, je tyčková (indeterminentní) nová odrůda, jejíž původ je z oblasti Rýna v Německu. Poprvé byla představená v německém internetovém obchodě, ale detaily jako třeba historie a původ nejsou bohužel známy. Je ceněna pro svou vysokou plodnost a krásu. Rostlina má pravidelné zelené listoví a žluté květy ze kterých se stanou kulaté až zploštělé plody o průměru 4 – 6 cm, vážící 80 až 150 gramů. Rajče je vícebarevné, žíhané. Zpočátku je zelené, u řapíku v místě dopadu slunečních paprsků fialové, později se vybarví do oranžovočervené a modročerné, přičemž modročerné je na slunné straně, což je způsobeno zdraví prospěšným antioxidantem Antyokanem a platí, že čím více slunce dopadá na pevnou slupku, tím je tmavší v místě jeho dopadu a způsobuje tím, k naší radosti, opravdu krásné exotické zbarvení. Uvnitř je masité, růžovočervené s nižším obsahem tekutiny. Vůni má kořenitou, exotickou, chuť je příjemná, s mírnou kyselostí a hodí se díky jedinečnému zbarvení i do čerstvých salátů nebo zeleninových mís, ale také pro přípravu omáček, protlaků i kečupů, rajčatové pasty nebo k sušení. Je také poměrně odolné proti praskání. Toto rajče je velmi krásné na pohled, s dobrou chutí a vysokou produkcí. Zaujme každého na první pohled.

 

Výška rostliny

Tyčková odrůda. Obvykle 140 - 180 cm.

 

Plod

Kulatý až zploštělý o průměru 4 – 6 cm, vážící 80 až 150 gramů, vícebarevný, žíhaný. Zpočátku zelený, u řapíku v místě dopadu slunečních paprsků fialový, později oranžovo-červený a modročerný na slunné straně. Doba zrání je přibližně 85 dní.

 

Nároky

Výsadba do skleníků a foliovníků dle vlastních podmínek, do volné půdy na slunné stanoviště v květnu v období kdy pominou ranní mrazíky. Vysazujeme do sponu 60x100. Důležitá je pravidelná zálivka s přihnojením. Rostlinu je vhodné pěstovat na dva či tři výhony, ostatní zálistky jak je to možné vyštípneme. Rostlina vyžaduje oporu.

 

Výsev a klíčení

Výsev je vhodné provádět v únoru až březnu do propustného substrátu asi 2 cm hluboko. Ideální teplota pro klíčení rajčatových semen je 20 - 25 °C.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist