Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Chilli Numex Vaquero Jalapeňo Balení obsahuje 10 semen | Semena, sazenice - zelenina, chilli, rajčata, palmy - neoseeds.cz

 
 
Registrace
 
 
 

Chilli Numex Vaquero Jalapeňo Balení obsahuje 10 semen

Numex Vaquero Jalapeňo

Numex Vaquero Jalapeňo

 
 
Číslo výrobku:
1-0679-90287-01
Konečná cena:
23 Kč / balení
Cena v cizí měně:
0,99 Euro
Množství:
45 balení
Termín dodání:
skladem
Počet semen v balení:
10
 
balení
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

 

Popis

Chilli paprička Numex Vaquero Jalapeňo (Capsicum annuum) byla vytvořena v rámci šlechtitelského projektu, který začal v roce 1995 na univerzitě New Mexico State University (USA, stát Nové Mexiko, město Las Cruces) ve výzkumném ústavu Chile Pepper Institute. Křížení bylo provedeno s chilli Early Jalapeňo, TAM Jalapeňo a mexickou Criollo de Morelos. Jedinečnou ji tvoří fakt, že narozdíl od jiných Jalapeňo je mnohem odolnější proti chorobám kořenů a listovým chorobám a také má vyšší výnosy. Pro svoji výšku 50 – 80 cm se hodí i k pěstování v nádobách, kde dobře prosperuje.

Rostlina je velmi produktivní, má silný zelený stonek, zelené listy a bílé květy. Plod je válcovitého tvaru s tupou špičkou na konci. Povrch voskový, dobře tvořící krásné korkové trhliny tak typické u Jalapeňa. I další vlastnosti jsou velice podobné - stěny silnostěnné, masité, semena bílá, barva plodu přechází ze zelené (technická zralost) po finální červenou. Chuť je s bohatým aroma, kořenitá a ovocná, avšak s větší pálivostí, která dosahuje 25 000 – 35 000 SHU. Hodí se do omáček, polévek, na dochucování pokrmů, na nakládání i sušení. Vhodná pro pěstovatelské začátečníky a každého milovníka Jalapeňos.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete. Dosahuje výšky 50 – 80 cm.

  

Plod

Válcovitého tvaru s tupou špičkou, přibližně 5 - 8 cm dlouhý, o průměru 2 - 3 cm, povrch voskový, stěny masité s korkovými trhlinami, semena bílá, barva přecházející ze zelené po finální červenou. Doba zrání je přibližně 70 - 80 dnů. Dosahuje 25 000 – 35 000 jednotek pálivosti (SHU).

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, které začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist