♣ 3 x stratifikované semeno Asimina Triloba | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

♣ 3 x stratifikované semeno Asimina Triloba

 
 
Naše cena s DPH:
30 Kč
Naše cena bez DPH:
26,09 Kč
Cena v cizí měně:
1,20 euro
Množství:
99
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 3 stratifikovaná semena. U těchto semen probíhá stratifikace od 20 října.

 

 

Popis

Asimina Triloba „Banán severu“ pocházející z východního pobřeží severní Ameriky je v našich klimatických podmínkách mrazuvzdorný opadavý strom snášející teploty až do -22 °C, produkující velmi atraktivní ovoce, vyznačující se pravidelnou vejčitou a velice dekorativně působící korunou. Tento málo známý ovocný strom lze pěstovat i v našich podmínkách a kvalita jeho plodů je zcela srovnatelná s nejkvalitnějším tropickým ovocem. Plody lze v kuchyni zpracovávat podobným způsobem jako banány.

 

Výška rostliny

U nás obvykle 3 - 4 m, v přirozeném prostředí až 11 m, výjimečně až 14 m.

 

Plod

Plody podobné mangu ledvinovitého tvaru a lahodné exotické chuti směsi banánu, manga a ananasu dozrávají v září až říjnu. Dosahují hmotnosti od 50 do 400g. Obsahují hodně vitamínů, železa a vápníku. Po vyjmutí semen se dužina měkčí konzistence vyjídá lžičkou.

 

Nároky

Rostlina snáší mráz -22 °C i vyšší. Pro pěstování je nutné mít dvě rostliny různé odrůdy, což semenáče splňují, z důvodu opylení. Nejedná se ale o samčí a samičí rostlinu, plody jsou na všech rostlinách. Rostliny vysazujeme zásadně brzy z jara nebo pozdě na podzim v době vegetačního klidu. Stanoviště slunné, půda propustná humózní.

 

Výsev a klíčení

Stratifikace by měla probíhat cca 12 týdnů od data započetí stratifikace. Po uplynutí této doby zvyšte teplotu na 20 - 25 °C. Přibližně po 3 týdnech začínají semena klíčit. Klíčící semeno zasaďte do výživného substrátu. Rostliny zasaďte do volné půdy v následujícím roce v květnu.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist