Chilli Big Mustard Mama Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Chilli Big Mustard Mama Balení obsahuje 10 semen

Big Mustard Mama

Big Mustard Mama

Naše cena s DPH:
35 Kč
Naše cena bez DPH:
30,44 Kč
Cena v cizí měně:
1,40 euro
Množství:
97
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

 

Popis

Chilli paprička Big Mustard Mama (Capsicum chinense) je nestabilní hybrid populární papričky Big Black Mama (vznikla křížením druhů Naga Morich a Trinidad Douglah), kterou vypěstoval Troy Primeaux z Lousianské univerzity v Lafayette, USA, jehož jméno stojí za další velmi známou chilli papričkou 7 Pot Primo. Z původní tmavé Big Black Mama byly hybridizovány varianty „red“, „yellow“ a právě tato mustard (hořčičná) varianta. Rostlina je velmi produktivní a také poměrně rychle roste. Má zelený stonek i listy. Plod je tenkostěný, nepravidelně zvrásněný, velmi hrbolatý, až 5 cm dlouhý, o průměru i přes 2,5 cm zabarvený do hořčicově olivové zelené. Je třeba mít na paměti, že se nejedná o stabilní hybrid, tudíž se může barva měnit a třeba se i vracet ke své původní černé barvě. Každopádně vzhled dává tušit, že jde o extrémně pálivý lusk a skutečně se také mezi nejpálivější papričky světa řadí, když může dosáhnout i 1 000 000 jednotek pálivosti (SHU). Chuť má zemitou, lehce květinovou. Papričky jsou vhodnou přísadou jak v čerstvém, tak i v sušeném stavu do omáček a pikantních pokrmů. Vzhledem k jejich pálivosti je ale třeba dát pozor na dávkování.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete. Dosahuje výšky až 120 cm a průměru cca 60 cm.

  

Plod

Až 5 cm veliký, o průměru i přes 2,5 cm, hrbolatý, na povrchu zvrásněný, zabarvený do hořčicově olivové zelené barvy. Doba zrání je přibližně 90 – 120 dnů. Dosahuje i 1 000 000 jednotek pálivosti (SHU).

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem.

Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist