Sazenice Passiflora mollissima - Mučenka banánová | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Sazenice Passiflora mollissima - Mučenka banánová

Passiflora mollissima - Mučenka banánová

Passiflora mollissima - Mučenka banánová

 
 
Naše cena s DPH:
56 Kč
Naše cena bez DPH:
48,70 Kč
Cena v cizí měně:
2,24 euro
Množství:
5
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 1 sazenici o velikosti 10 - 15 cm

 

 

Popis

Passiflora mollissima (Mučenka nejměkčí – banánová) velice odolná a invazivní, původem tropická víceletá stálezelená liána z oblasti And, pěstovaná v našich podmínkách jako okrasná, exoticky působící pokojová rostlina s dřevnatějící řídce větvenou lodyhou porostlou lesklými ozubenými trojlaločnatými žilnatými listy. Na konci dlouhých chlupatých stonků se objevují dvakrát do roka krásné nápadné jemně vonné květy, z nichž se vyvíjejí velice chutné plody podobné banánu, které jsou vhodné jak k přímé konzumaci, tak na výrobu džusů, šťáv, zmrzlin a ovocných pohárů. 

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá ve svojí domovině 15 až 40 m.

 

Květ 

Passiflora mollissima kvete dvakrát do roka pravidelnými jemně vonnými 5 – 10 cm velkými růžovými květy se žlutobílým středem.

 

Plod

Rostlina plodí dvakrát do roka. Plodem jsou jedlé žluté bobule sladkokyselé chuti tvarem připomínající banán dlouhé 4 – 10 cm a široké cca 3 cm s tenkou tuhou slupkou a velmi aromatickou žluto-oranžovou rosolovitou dužinou obsahující velké množství malých semen. Jsou známé též pod názvem curuba.

 

Nároky

Rostlina má ráda slunné stanoviště, hlinitopísčitou půdu, vysokou vlhkost, kterou jí zajistíme rosením a v době růstu vydatnou zálivku. V zimě zaléváme minimálně. V období vegetace je vhodné cca 2x měsíčně přihnojit standardním tekutým hnojivem. Rostlině vyhovuje pokojová teplota, která by v zimě neměla klesnout pod 10 °C. V létě je vhodné letnění na slunném místě na zahradě.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist