Sazenice chilli Fluorescent purple | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Sazenice chilli Fluorescent purple

Naše cena s DPH:
30 Kč
Naše cena bez DPH:
26,09 Kč
Cena v cizí měně:
1,20 euro
Množství:
4
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 1 sazenici

 

 

Popis

Chilli Fluorescent purple (Capsicum annuum) pocházející z Ameriky jsou výborné papriky, které se používají jak čerstvé do omáček a salátů, tak i sušené a naložené. Jejich pálivost je 30 000 - 50 000 SHU. Hlavní využití Chilli fluorescent purple je ke konzumaci, ale rostlina je i velmi dekorativní, má fialové květy a výrazné fialové papričky, které se v plné zralosti mění na tmavě červenou. Rostlinu je možno díky jejímu menšímu vzrůstu pěstovat i v nádobě.

 

Výška rostliny

Výška rostliny je plně závislá od prostředí, ve kterém ji pěstujeme a od podmínek, které ji poskytneme.

 

Plod

Plodem jsou lusky vřetenovitého tvaru okolo 5 cm na délku a přibližně 2 cm v průměru. Jejich barva se mění z fialové na červenou.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje dostatek tepla, světla, přiměřenou zálivku a humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Dobře prospívá na slunných oknech, v zimních zahradách, sklenících, i venku na slunném a chráněném místě během léta.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, která začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist