2 x naklíčené semeno Palma Leucothrinax morrisii | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

2 x naklíčené semeno Palma Leucothrinax morrisii

Palma Leucothrinax morrisii

Palma Leucothrinax morrisii

Naše cena s DPH:
22 Kč
Naše cena bez DPH:
19,13 Kč
Cena v cizí měně:
0,88 euro
Množství:
10
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 2 naklíčená semena

 

 

Popis

Leucothrinax morrisii je jednou z nejznámějších pěstovaných palem v karibské oblasti, odkud také pochází. Najdeme ji rovněž v tropických a zimních zahradách po celém světě. Do roku 2008 byla známá jako Thrinax morrisii, poté došlo k rozdělení a nyní je to jediný druh Leucothrinaxu.
Tato palma roste osamoceně. Výška se pohybuje od 1 do 11 m, obvykle však dorůstá cca 7 m a o průměru kmene až 35 cm. Barva hnědá nebo šedá. Hladký kmen je zakončený velkými, kruhovitými, vejčitými listy barvy modrozelené nebo žlutozelené, na spodní straně stříbřité, uspořádáné v husté koruně. Listeny mají délku 33 – 75 cm. Řapíky jsou 30 – 80 cm dlouhé, bez zubů. Květenství obloukovitě rozvětvené do dvou řádů, dlouhé 100 – 120 cm, na délku stejné nebo větší než listy. Květy jsou hermafrodí, barvy bílé. Plody malé (6 – 8 mm v průměru), na stopce menší než 1 mm, tvarem kulovité a barvy bílé, při dozrávání žloutnou.
Listy se využívají i pro doškové střechy a k výrobě rohoží, ale především se tato krásná palma pěstuje jako okrasná.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá výšky od 1 do 11 m, obvykle však dorůstá cca 7 m.

 

Květ a plod

Květy hermafrodí, barvy bílé. Plody malé (6 – 8 mm v průměru), tvarem kulovité a barvy bílé, při dozrávání žloutnou.

 

Nároky

Mladé rostliny zasaďte do substrátu pro palmy. Na dně pěstební nádoby vytvořte drenážní vrstvu. Umístění rostliny by mělo být na slunném stanovišti. Pravidelná zálivka. Není mrazuvzdorná. Při zimování omezíme zálivku. Zpočátku roste velmi pomalu.

 

Výsadba

Naklíčená semena zasaďte kořenem dolů tak, aby bylo semeno cca 1 - 2 cm pod povrchem substrátu. Použijte lehký propustný substrát.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist