Sazenice Hibiscus Syriacus - Ibišek syrský fialový | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Sazenice Hibiscus Syriacus - Ibišek syrský fialový

Hibiscus Syriacus L - Ibišek syrský

Hibiscus Syriacus L - Ibišek syrský

 
 
Naše cena s DPH:
35 Kč
Naše cena bez DPH:
30,44 Kč
Cena v cizí měně:
1,40 euro
Množství:
6
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Sazenice o velikosti 20 - 30 cm

 

 

Popis

Hibiscus Syriacus L. (Ibišek syrský) je fialový, exoticky působící okrasný opadavý a bohatě větvený keř z čeledi slézovitých, pocházející z východní Asie. Kvete v létě nádhernými velkými květy vyrůstajícími z paždí listů, které jsou krátce řapíkaté, 7 – 12 cm dlouhé, trojlaločnaté. Plodem jsou tobolky.

U nás Ibišek syrský patří mezi nejatraktivnější okrasné dřeviny a je s oblibou pěstován v zahradách, kde je vysazován solitérně nebo do živých plotů. Mrazuvzdornost až do -25 °C.

 

Výška rostliny

Keř dorůstající výšky 2 – 3 m.

 

Květ

Hibiscus Syriacus L. kvete od konce července do října velice nápadnými, miskovitými, světle fialovými, pětičetnými květy na krátkých stopkách o průměru 5 až 10 cm.

 

Nároky

Rostlina má ráda slunné, spíše sušší stanoviště chráněné před větry a propustnou humózní půdu. Na zimu můžete rostlinu zamulčovat. Ibišek syrský dobře snáší řez, který provádíme zásadně v předjaří. Zejména u starších rostlin je třeba větve spíše probrat než zkracovat a pustit světlo do keře. Odstraníme i všechny větve suché a zmrzlé. Ibišek dobře obráží a ještě v témže roce stihne vykvést.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist