Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

♣ 50 x semeno Passiflora ligularis - Mučenka jazykovitá Zvýhodněná nabídka | Semena, sazenice - zelenina, chilli, rajčata, palmy - neoseeds.cz

 
 
Registrace
 
 
 

♣ 50 x semeno Passiflora ligularis - Mučenka jazykovitá Zvýhodněná nabídka

Passiflora ligularis

Passiflora ligularis

 
 
Konečná cena:
208 Kč / balení
Cena v cizí měně:
8,97 Euro
Množství:
6 balení
Termín dodání:
skladem
Počet semen v balení:
50
 
balení
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 50 semen

 

 

Popis

Passiflora ligularis - Mučenka jazykovitá původem tropická, víceletá, stálezelená liána z Jižní Ameriky, pěstovaná v našich podmínkách jako okrasná, exoticky působící pokojová rostlina s dřevnatějící řídce větvenou lodyhou, z níž vyrůstají středně zelené celokrajné jazykovité listy o délce cca 8 cm a velice nápadné jemně vonící pravidelné květy. Plodí ze všech druhů mučenek nejchutnější plody, které jsou velmi aromatické a bohaté na vitamíny. Jsou známé též pod názvem maracuja. Zralé plody sladkokyselé chuti jsou vhodné k výrobě džusů, šťáv nebo i k přímé konzumaci. 

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá ve svojí domovině 25 – 40 m.

 

Květ 

Passiflora ligularis kvete sladce vonícími velice nápadnými až 15 cm velkými exoticky působícími květy fialovobílé barvy složenými ze sobě velmi podobných pěti kališních a pěti korunních lístků smetanově bílé barvy, nad nimiž je věnec nitkovitých brv fialovo-modro-bílé barvy. Ze středu květu vyrůstají tři blizny a pět tyčinek.

 

Plod

Plodem jsou jedlé žlutooranžové bobule s tvrdou tenkou slupkou, oválného tvaru, cca 8 cm dlouhé a 6 cm široké, uvnitř se žlutozelenou rosolovitou dužinou obsahující velký počet černých tvrdých semen.

 

Nároky

Rostlina má ráda slunné stanoviště, hlinitopísčitou půdu, vysokou vlhkost, kterou jí zajistíme rosením a v době růstu vydatnou zálivku. V zimě zaléváme minimálně. V období vegetace je vhodné cca 2 krát měsíčně přihnojit standardním tekutým hnojivem. Rostlině vyhovuje pokojová teplota, která by v zimě neměla klesnout pod 10 °C. V létě je vhodné letnění na slunném místě na zahradě.

 

Výsev a klíčení

Semena umístěte před výsevem na dobu 14 dní ve vlhkém písku do ledničky. Po uplynutí této doby vyséváme do propustného substrátu cca 2 cm hluboko.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist