Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

♣ 70 x semeno Agave stricta rubra Zvýhodněná nabídka | Semena, sazenice - zelenina, chilli, rajčata, palmy - neoseeds.cz

 
 
Registrace
 
 
 

♣ 70 x semeno Agave stricta rubra Zvýhodněná nabídka

Agave stricta rubra

Agave stricta rubra

Konečná cena:
245 Kč / balení
Cena v cizí měně:
10,56 Euro
Množství:
5 balení
Termín dodání:
skladem
Počet semen v balení:
70
 
balení
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 70 semen

 

 

Popis

Agave stricta rubra nebo Agave stricta f. rubra je ne všemi uznávaná forma Agave stricta s načervenalými listy pocházející z Mexika, z údolí Tehuacan na jihu státu Pueblo a v severní Oaxace.
Tento druh je velmi podobný Agave striata, ale má tendenci mít ohnuté listy a obecně symetričtější tvar. Agave stricta a tedy i forma rubra odnožuje a vytváří kolonie. Rostlina má průměr až 80 cm a výšku až 50 cm, někdy až 70 cm. Starší dospělá růžice má mnoho (více než 100) tenkých zužujících se listů, dlouhých 25 – 50 cm a širokých 6 – 13 mm, zakončených trny o délce až 2 cm. Barva listů je díky tenkým podélným čarám načervenalá a při nějaké formě stresu jako např. sucho, silné slunce a chlad ještě zintenzivní. V zimě listy zešednou, někdy i lehce zfialovatí. Dá se říci, že u stejného druhu existuje velké množství odstínů barev a i díky tomu je to nádherná okrasná rostlina. Květný stvol nevyrůstá jen jednou za život, jako je tomu u většiny jiných rostlin agáve, ale opakuje se. Může být dlouhý až 2 m, květy se mění od zelené po červenohnědou nebo fialovou. Agave stricta rubra je velmi odolná rostlina a extrémně tolerantní k suchu.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které ji poskytnete. Růžice dorůstá v dospělosti přibližně do výšky až 50 cm, někdy až 70 cm.

 

Květ

Měnící se barva od zelené po červenohnědou nebo fialovou, vyrůstající na stonku.

 

Nároky

Tato rostlina má ráda světlé stanoviště s rozptýleným světlem, nikoli přímé sluneční záření, lehkou dobře odvodněnou půdu s obsahem písku. Vysazujeme na slunečné, jižní stanoviště do hlinito-písčitého substrátu, v našich podmínkách do nádob, 2 díly zahradnického substrátu, 1 díl zahradní zeminy a 1 díl písku. Pod touto směsí je vhodné položit drenáž. Rostliny příliš nezaléváme. Před příchodem mrazů je vhodné pokrýt okolí rostliny vrstvou suchého listí. Pokud by hrozily mrazy pod mrazuvzdorný limit rostliny, je vhodné ji zabalit celou. Mrazuodolnost v suchu je do -5 °C.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch propustného substrátu pod sklo. Semena lehce přitlačte. Klíčení probíhá při teplotě okolo 25 °C. Vlhkost zajišťujte rosením.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist