1 x naklíčené semeno Palma Copernicia gigas | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

1 x naklíčené semeno Palma Copernicia gigas

Palma Copernicia gigas

Palma Copernicia gigas

 
 
Naše cena s DPH:
240 Kč
Naše cena bez DPH:
198,34 Kč
Cena v cizí měně:
9,60 euro
Množství:
1
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 1 naklíčené semeno

 

 

Popis

Copernicia gigas je nádherná palma z rodu Copernicia, pocházející z východní Kuby, kde roste u pobřeží, v savaně a v suchých lesích, v nízkých nadmořských výškách. Je blízkým příbuzným Copernicia baileyana a Copernicia fallaensis. Její latinský název gigas = obří je zřejmým odkazem na rozměry rostliny. V červeném seznamu ohrožených druhů je tento druh klasifikován jako zranitelný, protože rostlina trpí nadměrným místním využíváním kmenového dřeva a listů. Tato palma je jednodomá rostlina s jedním masivním, hladkým, světle šedým kmenem, který dosahuje výšky až 20 m, s průměrem 50 cm a nese na sobě stopy po odumřelých listech v mladší části kmene. Listy, nesené dlouhými řapíky s ostnatými okraji, jsou na horní straně zelené, pokryté šedou voskovou patinou a rozděleny do asi 60 tuhých segmentů. Květenství, které vzniká mezi listy, je klenuté a rozvětvené, zasahující za korunu a nese bělavé oboupohlavní květy. Plody jsou kulovité, o průměru 2 cm, černé při dozrání. Listy této palmy byly používány jako střešní krytina, plody jsou krmeny prasaty a kmeny se používají k výrobě kánoí.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá do výšky až 20 m.

 

Květ a plod

Květenství vznikající mezi listy nese bělavé oboupohlavní květy. Plody  kulovité, o průměru 2 cm, černé.

 

Nároky

Mladé rostliny zasaďte do substrátu pro palmy. Na dně pěstební nádoby vytvořte drenážní vrstvu. Umístění rostliny by mělo být na slunném stanovišti. Není mrazuvzdorná, snese velmi krátkodobě -2 °C, v zimním období by teplota neměla klesnout pod +10 °C.

 

Naklíčená semena

Naklíčená semena zasaďte kořenem dolů tak, aby bylo semeno cca 1 - 2 cm pod povrchem substrátu. Použijte lehký propustný substrát.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist