Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Agave chrysantha – Golden-Flowered Agave Balení obsahuje 7 semen | Semena, sazenice - zelenina, chilli, rajčata, palmy - neoseeds.cz

 
 
Registrace
 
 
 

Agave chrysantha – Golden-Flowered Agave Balení obsahuje 7 semen

Agave chrysantha – Golden Flowered Agave

Agave chrysantha – Golden Flowered Agave

Naše cena s DPH:
29 Kč
Naše cena bez DPH:
25,22 Kč
Cena v cizí měně:
1,25 Euro
Množství:
79
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 7 semen

 

 

Popis

Agave chrysantha – Golden Flowered Agave je fascinující a krásný druh agáve, který se vyskytuje v USA, v Sonorské poušti na území Arizony, ve výškách 700 – 2300 m n. m. Úzce souvisí s Agave palmeri, od které je rozeznatelná prakticky jen podle květů, kdy Agave palmeri má světle zelenkavé krémové květy, kdežto Agave chrysantha je má zlatožluté.
Obvykle solitérní rostlina, vzácně s výhonky. Otevřená a poměrně hustá růžice je v dospělosti vysoká 45 – 90 cm a široká 73 – 180 cm (zřídka až 215 cm), s variabilníními kopinatými až čárkovitě kopinatými listy, dlouhými 40 – 82 cm a širokými 4 – 11 cm. Barvu mají našedle zelenou, až našedle modravou, často ve střídajících se mírně světlejších a mírně tmavších pásech. Na okraji každého listu jsou ostny s délkou 4 – 10 mm, s menšími zuby mezi těmi většími v horních dvou třetinách listu. Na konci listu se nachází terminální trn o délce až 45 mm, hnědý až šedý. Květný stvol vyrůstá ze středu růžice v dospělosti, což nastává přibližně po 10 - 50 letech. Může být až 7 m vysoké, latnaté, rozvětvené do 12 – 21 větví se zářivě zlatožlutými květy bez purpurového nebo načervenalého nádechu. Plodem je tobolka s černými semínky. Po odkvětu rostlina umírá.

 

Výška rostliny

45 – 90 cm a široká 73 – 180 cm (zřídka až 215 cm).

 

Květ

Zářivě zlatožlutý, dlouhý 35 – 65 mm, vyrůstající na stonku.

 

Nároky

Tato rostlina má ráda světlé stanoviště, lehkou odvodněnou půdu s obsahem písku. Vysazujeme na slunečné, jižní stanoviště do hlinito-písčitého substrátu, 2 díly zahradnického substrátu, 1 díl zahradní zeminy a 1 díl písku. Pod touto směsí je vhodné položit drenáž. Rostliny zaléváme málo a až když půda vyschne. Před příchodem mrazů je vhodné pokrýt okolí rostliny vrstvou suchého listí. Pokud by hrozily mrazy pod mrazuvzdorný limit rostliny, je vhodné ji zabalit celou. Mrazuodolnost v suchu je do -9 °C, ale je lépe se mrazu vyhnout.

 

Výsev a klíčení

Před výsevem namočíme semena na 24 hodin do vody, poté je vyséváme do hloubky 0,5 cm na povrch propustného substrátu pod sklo. Semena lehce přitlačte. Klíčení probíhá při teplotě okolo 25 °C po dobu 1 – 3 měsíců, někdy i déle. Vlhkost zajišťujte rosením.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist