Agave maximiliana Balení obsahuje 7 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Agave maximiliana Balení obsahuje 7 semen

Agave maximiliana

Agave maximiliana

Naše cena s DPH:
28 Kč
Naše cena bez DPH:
24,35 Kč
Cena v cizí měně:
1,12 euro
Množství:
10
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 7 semen

 

 

Popis

Agave maximiliana je krásný druh agáve, který se nachází v mexických státech Sinaloa, Durango, Nayarit, Jalisco, Zacatecas a Colima v nadmořských výškách 900 – 2100 metrů, kde roste v borových a dubových lesích. Používá se k výrobě tradičního destilovaného alkoholu „raicilla“, podobnému známější tequile a mescalu.
Solitérní rostlina o průměru růžice až 150 cm, s lopatkovitými až široce kopinatými vroubkovanými listy, nesoucími dekorativní znaky po skládání listů, které vznikají tím, že listy tlačí proti okrajům novějších listů ve středu rostliny. Jsou dlouhé až 80 cm a široké do 20 cm. Barvu mají světle zelenou až modrozelenou. Na okraji každého listu kontrastují zpočátku červené až měděné ostny, na konci terminální trn o délce cca 2 cm. Trny však časem bělají. Květný stvol vyrůstá přibližně po 20 letech ze středu růžice. Může být 6 – 7 m dlouhý, latnatý, s žlutozelenými květy Plodem je tobolka s černými semínky. Po odkvětu rostlina umírá.

 

Květ

Žlutozelený, vyrůstající na stonku.

 

Nároky

Tato rostlina má ráda světlé stanoviště s rozptýleným světlem, nikoli přímé sluneční záření, lehkou odvodněnou půdu s obsahem písku. Vysazujeme na slunečné, jižní stanoviště do hlinito-písčitého substrátu, 2 díly zahradnického substrátu, 1 díl zahradní zeminy a 1 díl písku. Pod touto směsí je vhodné položit drenáž. Rostliny příliš nezaléváme. Před příchodem mrazů je vhodné pokrýt okolí rostliny vrstvou suchého listí. Pokud by hrozily mrazy pod mrazuvzdorný limit rostliny, je vhodné ji zabalit celou. Mrazuodolnost v suchu je do -6 až -8 °C.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch propustného substrátu pod sklo. Semena lehce přitlačte. Klíčení probíhá při teplotě okolo 25°C. Vlhkost zajišťujte rosením.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist