Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Agave cupreata Balení obsahuje 7 semen | Semena, sazenice - zelenina, chilli, rajčata, palmy - neoseeds.cz

 
 
Registrace
 
 
 

Agave cupreata Balení obsahuje 7 semen

Agave cupreata

Agave cupreata

Naše cena s DPH:
30 Kč
Naše cena bez DPH:
26,09 Kč
Cena v cizí měně:
1,29 Euro
Množství:
5
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 7 semen

 

 

Popis

Agave cupreata je velmi atraktivní druh, který se nachází v mexických státech Michoacan a Guerrero v nadmořských výškách 1200 – 2000 metrů. Lze ji najít i jinde, ale v menším množství. Tato agáve je jedním ze základních druhů, z nichž se vyrábí oblíbený destilát mescal. Latinský název cupreata výchází ze slova cupre, což znamená měď, s odkazem na měděně zbarvené trny tohoto druhu.
Solitérní, jen velmi zřídka odnožující rostlina s vejčitými až široce kopinatými, vroubkovanými listy, nesoucími znaky po skládání listů, které vznikají tím, že listy tlačí proti okrajům novějších listů ve středu rostliny. Jsou dlouhé 40 – 80 cm a široké do 20 cm. Barvu mají světle zelenou až modrozelenou. Na okraji každého listu kontrastují tmavě měděné, asi 15 mm dlouhé ostny a na konci terminální trn o délce až 5 cm. Květný stvol vyrůstá nejdříve po 5 – 15 letech ze středu růžice. Může být 4 – 7 m dlouhý, latnatý, s oranžovožlutými květy Plodem je tobolka s černými semínky. Po odkvětu rostlina umírá. Je to velice tolerantní druh, který v dospělosti snese velké sucho i občasné přemokření. Mrazuodolnost byla u některých populací zaznamenána až do -15 °C.

 

Výška rostliny

Růžice dorůstá v dospělosti přibližně do výšky až 60 cm.

 

Květ

Až 6 cm velký, oranžovožlutý, vyrůstající na stonku.

 

Nároky

Tato rostlina má ráda světlé stanoviště s rozptýleným světlem, nikoli přímé sluneční záření, lehkou odvodněnou půdu s obsahem písku. Vysazujeme na slunečné, jižní stanoviště do hlinito-písčitého substrátu, 2 díly zahradnického substrátu, 1 díl zahradní zeminy a 1 díl písku. Pod touto směsí je vhodné položit drenáž. Rostliny příliš nezaléváme. Před příchodem mrazů je vhodné pokrýt okolí rostliny vrstvou suchého listí. Pokud by hrozily mrazy pod mrazuvzdorný limit rostliny, je vhodné ji zabalit celou. Mrazuodolnost v suchu je do -10 °C.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch propustného substrátu pod sklo. Semena lehce přitlačte. Klíčení probíhá při teplotě okolo 25 °C. Vlhkost zajišťujte rosením.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist