Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

♣ 80 x semena Agave temacapulinensis Zvýhodněná nabídka | Semena, sazenice - zelenina, chilli, rajčata, palmy - neoseeds.cz

 
 
Registrace
 
 
 

♣ 80 x semena Agave temacapulinensis Zvýhodněná nabídka

Agave temacapulinensis

Agave temacapulinensis

Konečná cena:
181 Kč / balení
Cena v cizí měně:
7,80 Euro
Množství:
1 balení
Termín dodání:
skladem
Počet semen v balení:
80
 
balení
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 80 semen

 

 

Popis

Agave temacapulinensis je nově popsaný druh (rok 2012) rostoucí v Mexickém státě Jalisco na malém území podél části údolí Rio Verde v nadmořské výšce 1600 – 1700 m. V této oblasti se sice vyskytuje v hojném počtu, přesto je však kriticky ohroženým druhem, neboť je ohrožena velkým projektem přehrady.
Většinou solitérní, někdy také odnožující rostlina vytváří kompaktní růžice s 20 – 25 listy, které má široké, stříbřitě zelenomodré listy o délce 55 - 90 cm a široké 10 – 20 cm. Na okrajích oválných až kopinatýchných listů jsou silné trny, na špičce pak ostrý, až 4,5 cm dlouhý černý až modrošedý trn. Květný stvol se objevuje po nejméně 3 letech, může být až 6 m dlouhý, rozvětvený v horní polovině, na kterých se vytvoří mnoho žlutých až načervenalých, 6 – 7 cm dlouhých kvítků, ze kterých se stanou tříkomorové tobolky v nich se ukrývají černá, 5 – 6 mm dlouhá lesklá semena ve tvaru půlměsíce.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které ji poskytnete. Růžice dorůstá v dospělosti přibližně do výšky 80 – 120 cm.

 

Květ

Žlutý až načervenalý, 6 – 7 cm dlouhý, vyrůstající na stonku.

 

Nároky

Tato rostlina má ráda slunné stanoviště, lehkou odvodněnou půdu s obsahem písku. V našich podmínkách vysazujeme na slunečné, jižní stanoviště do hlinito-písčitého substrátu, 2 díly zahradnického substrátu, 1 díl zahradní zeminy a 1 díl písku. Pod touto směsí je vhodné položit drenáž. Rostliny příliš nezaléváme. Před příchodem mrazů je vhodné pokrýt okolí rostliny vrstvou suchého listí. Pokud by hrozily mrazy pod mrazuvzdorný limit rostliny, je vhodné ji zabalit celou. Mrazuodolnost -15 °C.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch propustného substrátu pod sklo. Semena lehce přitlačte. Klíčení probíhá při teplotě okolo 25 °C. Vlhkost zajišťujte rosením.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist