Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

♣ 80 x semena Agave macroacantha Zvýhodněná nabídka | Semena, sazenice - zelenina, chilli, rajčata, palmy - neoseeds.cz

 
 
Registrace
 
 
 

♣ 80 x semena Agave macroacantha Zvýhodněná nabídka

Agave macroacantha

Agave macroacantha

Konečná cena:
181 Kč / balení
Cena v cizí měně:
7,80 Euro
Množství:
5 balení
Termín dodání:
skladem
Počet semen v balení:
80
 
balení
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 80 semen

 

 

Popis

Agave macroacantha roste v Mexickém státě Oaxaca a také ve státě Pueblo poblíž města Tehuacan. Odnožující rostlina tvořící shluky vytváří symetrické otevřené růžice, které jsou buď přisedlé nebo na velmi krátkém stonku. Listy jsou úhledné, zelenomodré, o délce až 55 cm (obvykle však kratší), vypouklé na spodní straně. Na okrajích listů jsou trny ve tvaru zubů, na špičce pak ostrý, až 3 cm dlouhý černý trn. Než tato agave začne kvést, může to trvat i 15 let, poté rostlina umírá. Květný stvol může být až 2 m vysoký, v horní polovině má 10 – 14 větví na kterých se vytvoří mnoho drobných, šedavě červenavých kvítků. Po rozkvětu se na květném stvolu často objevují drobné rostliny, které padají na zem a dávají život nové kolonii. V našich podmínkách je pěstována jako okrasná exotická rostlina a patří k vůbec nejhezčím agave. Při pěstování je nenáročná.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které ji poskytnete. Růžice dorůstá v dospělosti přibližně do výšky 60 – 70 cm.

 

Květ

Drobný, šedavě červenavý, vyrůstající na stonku.

 

Nároky

Tato rostlina má ráda slunné stanoviště, lehkou odvodněnou půdu s obsahem písku. V našich podmínkách vysazujeme na slunečné, jižní stanoviště do hlinito-písčitého substrátu, 2 díly zahradnického substrátu, 1 díl zahradní zeminy a 1 díl písku. Pod touto směsí je vhodné položit drenáž. Rostliny příliš nezaléváme. Před příchodem mrazů je vhodné pokrýt okolí rostliny vrstvou suchého listí. Pokud by hrozily mrazy pod mrazuvzdorný limit rostliny, je vhodné ji zabalit celou. Mrazuodolnost -5 °C.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch propustného substrátu pod sklo. Semena lehce přitlačte. Klíčení probíhá při teplotě okolo 25 °C. Vlhkost zajišťujte rosením.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist