Palma Trachycarpus Fortunei - Stratifikovaná semena Balení obsahuje 6 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Palma Trachycarpus Fortunei - Stratifikovaná semena Balení obsahuje 6 semen

 
 
Naše cena s DPH:
35 Kč
Naše cena bez DPH:
28,92 Kč
Cena v cizí měně:
1,40 euro
Množství:
4
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 6 stratifikovaných semen

 

 

Popis

Palma trachycarpus fortunei je mrazuvzdorná až do -20 °C. V našich podmínkách svojí mrazuvzdorností je předurčena pro přímou zahradní výsadbu. Pyšní se velkými, leskle zelenými listy s téměř okrouhlou čepelí. Řapíky dosahují délky cca 40 – 90 cm. Kmen této palmy je pokryt četnými dlouhými vlákny, které se svým vzhledem podobají konopí (od toho palma konopná). Je ze všech venkovních mrazuvzdorných palem druhá nejodolnější, snáší teploty až do -20 °C. Tyto palmy jsou velmi nenáročné, v nádobách díky omezenému prostoru dosahují menší velikosti v závislosti na velikosti nádoby. Volně vysazené při optimálních podmínkách až 15 metrů.

Díky ukončené stratifikaci se délka klíčení snižuje přibližně o 2 měsíce.

 

Nároky

Stanoviště by mělo být osluněné, půda dobře drenážovaná.

Zálivka v létě vydatná, přiměřeně dle velikosti jedince, v zimě u volně vysazených 1x za měsíc (při absenci sněhu a v nemrazivých dnech), u palem v nádobách jen tak, aby nevyschl kořenový bal.

Hnojení – květen až září jedenkrát za 14 dní. Hnojením kapalnými hnojivy doplníte živiny téměř okamžitě. Pravidelným doplňováním důležitých látek podpoříte nejen její růst, ale ovlivníte i mrazuodolnost. Od srpna je vhodné užití hnojiv s větším obsahem draslíku, který způsobuje vyzrávání roslinných pletiv.

Zazimování: mrazuvzdornost u volně vysazených rostlin je až -20 °C, v nádobách do -5 °C. Nejdůležitější je zabránit opakujícímu se tání a zamrzání deště a sněhu v „srdíčku“ rostliny. Suchý mráz snáší totiž mnohem lépe, než-li vlhké chladno. Proto je nutné zakrytí koruny např. netkanou textilií.
Mrazuvzdornost u palem v přenosných nádobách jen do –5 °C, uskladňujte nejlépe na světlém místě, důležité je větrat!!!

 

Výsev a klíčení

Vyséváme do propustného substrátu. Nejvhodnější teplota pro klíčení semen je 25 - 30 °C. Semena klíčí za 1 - 4 měsíců. Klíčená semena vysaďte do propustného substrátu cca 1 - 2 cm hluboko. Zálivka velmi mírná.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist