Paprika beraní roh Poseidon Balení obsahuje 30 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Paprika beraní roh Poseidon Balení obsahuje 30 semen

Kozí roh Poseidon

Kozí roh Poseidon

Naše cena s DPH:
15 Kč
Naše cena bez DPH:
13,04 Kč
Cena v cizí měně:
0,60 euro
Množství:
79
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 30 semen

 

 

Popis

Paprika beraní roh Poseidon (Capsicum annuum) je raná až poloraná odrůda paprik, určená pro pěstování ve skleníku či fóliovníku, v teplejších oblastech i na poli. Z jedné rostliny vyroste až 25 plodů. Dvoukomorové, dlouhé a úzké, v technologické zralosti středně zelené, při plné zralosti jasně sytě červené, lesklé, rostoucí v převislém postavení, asi 15 cm dlouhé plody ve tvaru beraního rohu se střední pálivostí jsou svou pikantní a ovocnou chutí vhodné především na nakládání nebo na sušení, ale i pro přímou spotřebu i do teplé kuchyně, např. do omáček.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které ji poskytnete. Obvykle dosahuje výšky cca 100 – 150 cm.

 

Plod

Dvoukomorový, dlouhý a úzký, v technologické zralosti středně zelený, při plné zralosti jasně sytě červený, lesklý, asi 15 cm dlouhý, ve tvaru beraního rohu se střední pálivostí.

 

Nároky

Rostlina nesnáší mráz, vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe v květnu, až pominou ranní mrazíky. Při venkovním pěstování vyséváme již v únoru až březnu. Je nutné použít oporu.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 – 4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení u této chilli papriky může trvat i déle než měsíc. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist