Paprika kozí roh Harriet Balení obsahuje 30 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Paprika kozí roh Harriet Balení obsahuje 30 semen

Kozí roh Harriet

Kozí roh Harriet

Naše cena s DPH:
15 Kč
Naše cena bez DPH:
13,04 Kč
Cena v cizí měně:
0,60 euro
Množství:
42
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 30 semen

 

 

Popis

Paprika kozí roh Harriet (Capsicum annuum) je raná odrůda paprik, určená pro pěstování ve skleníku či fóliovníku, v teplejších oblastech i na poli. Dvoukomorové, v technologické zralosti středně zelené, při plné zralosti jasně sytě červené, lesklé, asi 15 cm dlouhé plody ve tvaru kozího rohu o hmotnosti 35 – 40g a s pálivostí 10 000 – 30 000 SHU jsou vhodné především na nakládání ve sladkokyselém nálevu, nebo na sušení, ale i pro přímou spotřebu.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které ji poskytnete. Obvykle dosahuje výšky cca 55 – 75 cm.

 

Plod

Dvoukomorový, asi 15 cm dlouhý ve tvaru kozího rohu o hmotnosti 35 – 40g a s pálivostí 10 000 – 30 000 jednotek pálivosti SHU.

 

Nároky

Rostlina nesnáší mráz, vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe v květnu, až pominou ranní mrazíky. Při venkovním pěstování vyséváme již v únoru až březnu. Je nutné použít oporu.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 – 4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení u této chilli papriky může trvat i déle než měsíc. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist