♣ 100 x semena Chilli Royal Black Zvýhodněná nabídka | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

♣ 100 x semena Chilli Royal Black Zvýhodněná nabídka

Naše cena s DPH:
240 Kč
Naše cena bez DPH:
198,34 Kč
Cena v cizí měně:
9,60 euro
Množství:
5
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 100 semen

 

 

Popis

Chilli Royal Black (Capsicum annuum) je jednou z nejčernějších a nejkrásnějších odrůd chilli, které známe pocházející z Kambodži. Tato pikantní paprička dosahuje pálivosti kolem 30 000 SHU. V kuchyni  ji lze využít jako koření do omáček a jiných pokrmů, vhodná je i na sušení. Mimo jiné rostlina působí díky svým krásným fialovým květům, purpurovým lístkům a zvláštním plodům velice okrasným dojmem.

 

Výška rostliny

je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete. Běžně se pohybuje v rozmezí 40 – 50 cm.

 

Plod

Plodem jsou vztyčené lesklé lusky o velikosti přibližně 4x1 cm dozrávající od černé do jasně červené barvy. Doba zrání 70 – 80 dní.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, např. Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C.Takto velmi urychlíte klíčení semen, která začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist