Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Kopr vonný Compact do nádob Balení obsahuje 300 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Kopr vonný Compact do nádob Balení obsahuje 300 semen

Kopr vonný Compact

Kopr vonný Compact

Naše cena s DPH:
14 Kč
Naše cena bez DPH:
12,17 Kč
Cena v cizí měně:
0,60 Euro
Množství:
66
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 300 semen

 

 

Popis

Kopr vonný Compact (Anethum graveolens) je jednoletá, na pěstování nenáročná bylina určená pro pěstování v nádobách, např. v květináči, či v truhlíků a to i doma u světlého okna, ale je možné ji vysévat i na záhon. Rostlina je nízká, kompaktní, s bohatým tmavě zeleným listovím, vysoká až 40 cm, ale je vhodné ji sklízet už při výšce 15 – 20 cm. Chuť je jemně kořenitá a má typickou aromatickou vůní. Kopr vonný Compact je nejlepší čerstvý, např. na brambory, do klasické koprové omáčky, do kulajdy, bez něhož by kulajda nebyla tím čím je, nebo také do salátů aj. Uchovávat jej lze nakládáním, zmrazením a také sušením ve stínu, pokud sušíte uměle, neměla by teplota přejít přes 35 °C.

 

Léčivé účinky

Kopr je bohatý na vitaminy A, B i C, z minerálů obsahuje železo, vápník, hořčík, draslík a měď. Je zdrojem vlákniny, omega-3 a 6 mastných kyselin a kyseliny listové i pantothenové. Podporuje chuť k jídlu, působí velmi významně proti nadýmání, má močopudné účinky, pomáhá tišit kašel, zklidňuje, u kojících matek podporuje tvorbu mléka a je dobrý i proti škytání.

 

Výška rostliny

Rostlina v plném růstu dorůstá až 40 cm.

 

Nároky

Rostlina je na stanoviště nenáročná. Má ráda světlé slunečné místo, hlinité propustné lehčí půdy s dostatkem živin a občasná zálivka. Nesnáší přílišné sucho, chlad, mokro, těžké zamokřené a kamenité půdy. Obvykle není nutné přihnojovat.

 

Výseva a klíčení

Vyséváme postupně přímo na stanoviště do řádků vzdálených cca 20 cm během dubna až srpna. Klíčení trvá 2 – 4 týdny.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist