Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

1 x naklíčené semeno Araucaria araucana - blahočet chilský | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

1 x naklíčené semeno Araucaria araucana - blahočet chilský

 
 
Naše cena s DPH:
42 Kč
Naše cena bez DPH:
36,52 Kč
Cena v cizí měně:
1,68 Euro
Množství:
20
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 1 naklíčené semeno

 

 

Popis

Araucaria araucana „blahočet chillský“ původně pocházející jak sám název napovídá z Chille, je rostlina nápadného exotického vzrůstu s větvemi připomínajícími opičí ocásky. Trojhranné nebo oválné lesklé stálezelené listy – jehlice jsou hustě okolo větví. U vitálních rostlin přiroste ročně jedno patro. Araucaria sice vypadá jako jehličnatý strom, ale ve skutečnosti je to neopadavý listnáč, který je raritou a u nás se pěstuje jako okrasná exotická dřevina. Mrazuodolnost rostliny je až do -23 °C.

 

Výška rostliny

Araucaria araucana je strom dorůstající v dospělosti ve své domovině výšky 30 - 40 m. V našich klimatických podmínkách kolem 10 m.

 

Nároky

Dobře drenážovaná, ale stále mírně vlhká půda. Mladým rostlinám se nejlépe daří v polostínu. Koruny už od mládí chraňte před zimním sluncem, např. zabalením do netkané textilie, atd. Nastelte okolí kořenů mulčem, ale nezasypte místo nasazení kmene. Substrát - propustný s příměsí rašeliny. Výsadba do volné půdy 3 - 4 rokem.

 

Výsev

Naklíčené semeno zasaďte kořenem dolů tak, aby semeno bylo celé na povrchu.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist