Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

♣ 80 x semena Agave Havardiana Zvýhodněná nabídka | Semena, sazenice - zelenina, chilli, rajčata, palmy - neoseeds.cz

 
 
Registrace
 
 
 

♣ 80 x semena Agave Havardiana Zvýhodněná nabídka

Agave Havardiana

Agave Havardiana

Konečná cena:
208 Kč / balení
Cena v cizí měně:
8,97 Euro
Množství:
1 balení
Termín dodání:
skladem
Počet semen v balení:
80
 
balení
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 80 semen

 

 

Popis

Agave Havardiana je jedním z nejodolnějších druhů agave. Původem pochází z USA, Nového Mexika a z horských oblastí Texasu, kde roste divoce až do výšky 2000 m n. m. U nás je pěstováno jako okrasná exotická, mrazuvzdorná rostlina, oblíbená pro svoji nenáročnost na pěstování. Jeho mrazuvzdornost je až -15 °C. Větší rostliny pokud jsou v suchu přežívají teploty až kolem -20 °C. Rostlina tvoří hustou pevnou růžici masivních, šedomodrozelených listů, které jsou po okrajích lemovány ostny ve tvaru žraločích zubů.

 

Výška rostliny

V dospělosti dosahuje tato rostlina výšky přibližně kolem 50 cm, přičemž průměr růžice je kolem 60 cm.

 

Květ

Trsovité květenství bílých nebo žlutých květů vyrůstá na dlouhém stonku do výšky až 4 m.

 

Nároky

Rostlina má ráda plné slunce, lehkou písčitou půdu a v letním období snáší i vlhko. V zimním období je však třeba rostlině zajistit co nejsušší podmínky. Je mrazuvzdorná až do -15 °C. Agáve v našich podmínkách vysazujeme na slunečné jižní stanoviště do hlinito-písčitého substrátu, který namícháme v poměru 2 díly zahradnického substrátu, 1 díl zahradní zeminy a 1 díl písku. Pod touto směsí je vhodné položit oblázkovou drenáž. Rostliny příliš nezaléváme. Před příchodem mrazů je vhodné pokrýt okolí rostliny vrstvou suchého listí. Pokud by hrozily mrazy pod mrazuvzdorný limit rostliny, je vhodné ji zabalit celou. K zabalení můžete zvolit 2 - 3 vrstvy netkané textilie.

 

Výsev a klíčení

Klíčení semen probíhá v průhledné nádobě na povrchu vlhkého říčního písku. Písek nesmí nikdy úplně vyschnout. Po vyklíčení a zesílení přesazujeme do květináče se směsí zahradní zeminy a písku 50% - 50%.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist