♣ 100 x semena Chilli Naranga Zvýhodněná nabídka | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

♣ 100 x semena Chilli Naranga Zvýhodněná nabídka

Chilli Naranga

Chilli Naranga

Naše cena s DPH:
190 Kč
Naše cena bez DPH:
165,22 Kč
Cena v cizí měně:
7,60 euro
Množství:
2
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 100 semen

 

 

Popis

Chilli paprička Naranga (Capsicum baccatum) je neobvyklá a méně známá odrůda pocházející z Peru, která se velmi snadno pěstuje takřka v každém klimatu a má dobrou výtěžnost. Rostlina je vysokého rozložitého vzrůstu, má zelený stonek i zelené kopinaté listy a bílé květy se skvrnkami. Visící plod ve tvaru kapky, přechází ze zelené barvy na oranžovou a nakonec na sytě červenou při plném dozrání. Konzumovat se mohou jak při plném dozrání, tak už i v zelené fází plodu. Chuť je ovocná, příjemně kořeněná s pálivostí 15 000 – 30 000 jednotek pálivosti (SHU) a skvěle chutná např. naplněná sýrem, ale hodí se i do omáček, salsy apod. Toto chilli se výborně hodí pro začátečníky i pro ty, kteří nemusí přílišnou ostrost papriček a rádí potěší své oči pohledem na vzácnou a krásnou roslinu.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete. Může dosáhnout výšky až 200 cm.

  

Plod

Asi 3 cm velký, visící plod ve tvaru kapky, přechází ze zelené barvy na oranžovou a nakonec na sytě červenou při plném dozrání. Doba zrání je přibližně 75 dnů. 15 000 – 30 000 jednotek pálivosti (SHU).

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku,například Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist