Chilli Habanero Red Caribbean Balení obsahuje 11 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Chilli Habanero Red Caribbean Balení obsahuje 11 semen

Chilli Habanero Red Caribbean

Chilli Habanero Red Caribbean

Naše cena s DPH:
26 Kč
Naše cena bez DPH:
22,61 Kč
Cena v cizí měně:
1,04 euro
Množství:
79
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 11 semen

 

 

Popis

Chilli paprička Habanero Red Caribbean (Capsicum chinense) pochází z poloostrova Yucatan v Mexiku a nyní se běžně pěstuje také v Karibiku a Severní Americe. Produktivní rostliny rostou hustě s krátkým silným kmenem, dosahují výšky 80 – 120 cm. Listy mají krásnou, jasně zelenou barvu a brzy vytvoří mnoho krásných květin. Po opylení se vytvoří zelené chilli papričky, které dozrávají do jasné červené barvy. Tvarem připomínají malé lucerničky a jsou vizuálně velmi atraktivní. Délka vrásčitých lusků je přibližně 4 – 6 cm a šířka 2 – 3 cm. Chuť je popsána jako štiplavá, ovocná, kouřová a svou pálivostí 300 000 – 450 000 SHU se řadí na počátek velmi ostrých chilli papriček. Skvěle se hodí do pro použití v salsách, marinádách a samozřejmě v ostrých omáčkách. Často se také suší a mele na koření. Doba zrání činí přibližně 100 dní.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete. Dosahuje výšky 80 – 120 cm.

 

Plod

Asi 4 – 6 cm dlouhý, široký 2 – 3 cm, zrající ze zelené po finální červenou. Tvarem vrásčitý, připomínající malé lucerničky. 300 000 – 450 000 jednotek pálivosti (SHU).

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, které začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist