Chilli Basket of Fire F1 Balení obsahuje 10 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Chilli Basket of Fire F1 Balení obsahuje 10 semen

Basket of Fire F1

Basket of Fire F1

Naše cena s DPH:
25 Kč
Naše cena bez DPH:
21,74 Kč
Cena v cizí měně:
1 euro
Množství:
19
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen

 

 

Popis

Chilli paprička Basket of Fire F1 (Capsicum annuum) je trpasličí okrasný druh, který byl vyšlechtěný ve Velké Británii a je možné jej pěstovat i v nádobách, např. v závěsných květináčích. Rostlina dosahuje výšky jen asi 30 cm, ale krásně se košatí a může dosáhnout šířky až 60 cm. Je také velice tolerantní k chladnějším teplotám (4 °C – 10 °C) a vydrží tedy plodit až do podzimu. Atraktivní špičaté listy zůstávají po celou sezonu zelené. Květy ve tvaru hvězdy jsou zase bílé. Je to jednoletá odrůda a dokáže za svůj život vyprodukovat i více než 200 papriček, které jsou kuželovité, rovné nebo lehce zakřivené, zužující se do špičky, asi 25 – 50 mm dlouhé. Zprvu zelené lusky dozrávají od krémové po oranžovou až po jasně červenou barvu a tvoří tak úžasnou expozici. Ačkoli je primárně pěstována jako okrasná, tak je také ceněna pro svou chuť, pikantnost a pálivost, která dosahuje hodnot 70 000 – 80 000 SHU. Dá se použít jak v čerstvém stavu tak v teplé kuchyni, do marinád a omáček a hodí se i k sušení a výrobě koření.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete. Dosahuje výšky cca 30 cm.

  

Plod

Asi 2,5 – 5 cm dlouhý, kuželovitý, rovný nebo lehce zakřivený, zrající ze světle zelené, po krémovou, oranžovou, až po finální červenou. 70 000 – 80 000 jednotek pálivosti (SHU). Doba zrání je přibližně 80 – 90 dní.

 

Nároky

Rostlina je velice adaptabilní, ale nejraději má teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, např, Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem.

Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist