♣ ♣ 1000 semen Chilli Rawit Zvýhodněná nabídka | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

♣ ♣ 1000 semen Chilli Rawit Zvýhodněná nabídka

Naše cena s DPH:
400 Kč
Naše cena bez DPH:
330,56 Kč
Cena v cizí měně:
16 euro
Množství:
3
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 1 000 semen

 

 

Popis

Chilli paprička Rawit (Capsicum annuum) původně pochází z Indonésie. Svojí pálivostí kolem 100 000 SHU se řadí k pikantnějším odrůdám chilli. Používá se na dochucování omáček, polévek, masa apod.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete. Pohybuje se běžně od 50 do 100 cm.

 

Plod

Plodem je asi 10 až 15 cm dlouhý a 1 cm široký lusk, který dozrává ze zelené do jasně červené barvy. Doba zrání je kolem 70 dní.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, např. Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru. 

 

Výsev a klíčení

před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, která začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist