♣♣ 50 ks Sazenice palma Trachycarpus fortunei 1 - 2 první listy Zvýhodněná nabídka | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

♣♣ 50 ks Sazenice palma Trachycarpus fortunei 1 - 2 první listy Zvýhodněná nabídka

Trachycarpus fortunei

Trachycarpus fortunei

 
 
Konečná cena:
550 Kč
Cena v cizí měně:
22 euro
28,21 Dollar
Množství:
4
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

10 kusů sazenic 1 - 2 první listy

 

 

Popis

Palma Trachycarpus fortunei je mrazuvzdorná až do -20°C. V našich podmínkách svojí mrazuvzdorností je předurčena pro přímou zahradní výsadbu. Pyšní se velkými, leskle zelenými listy s téměř okrouhlou čepelí. Řapíky dosahují délky cca 40 – 90 cm. 
Kmen této palmy je pokryt četnými dlouhými vlákny, které se svým vzhledem podobají konopí (od toho palma konopná). Je ze všech venkovních mrazuvzdorných palem druhá nejodolnější, snáší teploty až do -20°C. Tyto palmy jsou velmi nenáročné, v nádobách díky omezenému prostoru dosahují menší velikosti v závislosti na velikosti nádoby. Volně vysazené při optimálních podmínkách až 15 metrů. 
 
 
Nároky

Stanoviště by mělo být osluněné, půda dobře drenážovaná.

Zálivka - v létě vydatná, přiměřeně dle velikosti jedince, v zimě u volně vysazených 1x za měsíc (při absenci sněhu a v nemrazivých dnech), u palem v nádobách jen tak, aby nevyschl kořenový bal.

Hnojení – květen až září jedenkrát za 14 dní. Hnojením kapalnými hnojivy doplníte živiny téměř okamžitě. Pravidelným doplňováním důležitých látek podpoříte nejen její růst, ale ovlivníte i mrazuodolnost. Od srpna je vhodné užití hnojiv s větším obsahem draslíku, který způsobuje vyzrávání roslinných pletiv.

Zazimování: mrazuvzdornost u volně vysazených rostlin je až -20°C, v nádobách do -5°C. Nejdůležitější je zabránit opakujícímu se tání a zamrzání deště a sněhu v „srdíčku“ rostliny. Suchý mráz snáší totiž mnohem lépe, než-li vlhké chladno. Proto je nutné zakrytí koruny např. netkanou textilií.
Mrazuvzdornost u palem v přenosných nádobách jen do -5°C, uskladňujte nejlépe na světlém místě, důležité je větrat!!!

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist