♣♣ 50 x sazenice Palma Archontophoenix alexandrae Zvýhodněná nabídka | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

♣♣ 50 x sazenice Palma Archontophoenix alexandrae Zvýhodněná nabídka

Archontophoenix alexandrae

Archontophoenix alexandrae

 
 
Konečná cena:
600 Kč
Cena v cizí měně:
24 euro
30,77 Dollar
Množství:
4
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 50ks sazenic o velikosti cca 10 cm první list

 

 

Popis

Archontophoenix alexandrae „Ohnivá palma“ pocházející z Austrálie je nádherná, dekorativní, elegantní, poměrně rychle rostoucí, vysoká, štíhlá palma s hladkým zeleným až světlešedým kmen a zpeřenými až 2,5 m dlouhými listy nahoře v koruně, které jsou z vrchní strany jasně zelené, ze spodní šedozelené. Pod korunou se tvoří květenství až 70 cm dlouhé bílé nebo smetanové barvy, které se posléze mění na červené plody velikosti hrášku. V našich podmínkách je to interiérová nebo v nádobě přenosná palma.

 

Výška rostliny

Ve volné přírodě dosahuje výšky až 30 m.

 

Květ a plod

Bílé nebo smetanové květenství až 70 cm dlouhé může vykvést během celého roku. Květy se mění na červené okolo 1 cm velké kulovité plody.

 

Nároky

Mladé rostliny zasaďte do substrátu pro palmy. Na dně pěstební nádoby vytvořte drenážní vrstvu. Umístění rostliny by mělo být na slunném stanovišti. V letním období má ráda tato palma letnění v zahradě v polostínu s dostatečnou zálivkou s přihnojením 1x za 14 dní. Vhodné hnojivo je např. Kristalon Start. Není mrazuvzdorná, snese krátkodobě -4°C, v zimě je optimální teplota 10°C.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist