♣ ♣ 100 semen Borovice Jeffreyova - Pinus Jeffreyi Zvýhodněná nabídka | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

♣ ♣ 100 semen Borovice Jeffreyova - Pinus Jeffreyi Zvýhodněná nabídka

Borovice Jeffreyova - Pinus Jeffreyi

Borovice Jeffreyova - Pinus Jeffreyi

 
 
Naše cena s DPH:
215 Kč
Naše cena bez DPH:
177,68 Kč
Cena v cizí měně:
8,60 euro
Množství:
3
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 100 semen

 

 

Popis

Borovice Jeffreyova (Pinus Jeffreyi), je velmi atraktivní světlomilná dřevina z čeledi Pinaceae. Pochází ze západní části Ameriky a severozápadního Mexika a je velmi podobná borovici těžké od které se však liší zejména vzhledem letorostů, které jsou modrobíle ojíněné, narozdíl u borovice těžké, kde jsou hnědavé nebo zelenavé. Dokáže růst v nadmořských výškách do 3 000 m,  dobře snáší chladné zimy i sucho a dožívá se věku 400 – 500 let. Borovice Jeffreyova je strom středních až větších rozměrů dosahující výšky 30 – 60 m, (2 metrové výšky dosáhne už za 5 – 8 let) a šířky o průměru 60 – 150 cm, výjimečně až 250 cm. Kořeny svazčité a pevně zakotvené v půdě. Povrch kmene má červenohnědou barvu, je jen jemně rozpraskaný v široké desky. Koruna široce kuželovitá a řídká. Větve rostou v přeslenech, pupeny jsou podlouhle vejčité, až 25 mm dlouhé, žlutohnědé až červenohnědé a nesmolnaté. Jehlice stojí ve svazečku po třech, o délce 12 – 20 cm, jsou namodrale zelené a po rozemnutí voní po citrusech. Jehlice řídce postavené, většinou jen na konci větví, takže krásně vyniká celá kostra kmene a větví. Šišky této borovice patří k největším u nás, mohou být dlouhé 12 – 25 cm a široké 4 – 8 cm, při otevření až 15 cm. Velice dekorativní. Po vypadání semen šišky opadávají, ale obvykle neodpadávají celé, nýbrž se ve spodní části odlamují a zbytek zůstává na stromě. Semena mají  tříhranný až vejčitý tvar s křídlem o délce cca 3 cm. Hodí se do menších i větších zahrad a její velikost lze regulovat řezem. Přirozené u této borovice je, že po zimě může být lehce zažloutlá.

 

Výška rostliny

Strom dorůstá výšky 30 – 60 m, (2 metrové výšky dosáhne už za 5 – 8 let) a šířky o průměru 60 – 150 cm, výjimečně až 250 cm.

 

Nároky

Borovice Jeffreyova má ráda slunná stanoviště s dobře propustnou, přiměřeně vlhkou písčitohlinitou půdou. Je tolerantní vůči nízkým teplotám a suchu. Mrazuodolnost až -20 °C.  

 

Výsev a klíčení

Semena namočte na 24 hodin do vody. Po té vyséváme do propustného substrátu cca 2 cm pod povrch a umístíme na teplé světlé stanoviště, substrát udržujeme přiměřeně vlhký. Po vyklíčení rostlinky pomalu otužujeme a pravidelně větráme. Otužené semenáčky přemístíme do propustného rašelinového substrátu a pěstujeme v kontejneru 2 - 3 roky než vysadíme na trvalé stanoviště.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist