1 x naklíčená semena Palma Dypsis ambositrae | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

1 x naklíčená semena Palma Dypsis ambositrae

Dypsis ambositrae

Dypsis ambositrae

 
 
Naše cena s DPH:
21 Kč
Naše cena bez DPH:
17,35 Kč
Cena v cizí měně:
0,84 euro
Množství:
4
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 1 naklíčené semeno

 

 

Popis

Dypsis ambositrae je elegantní palma nacházející se na Madagaskaru, na malém území jižně od města Ambositra (odtud také pojmenování druhu), v nadmořské výšce 1300 – 1500 m. Patří mezi kriticky ohrožené druhy, když v roce 1992 bylo známo pouze 12 stromů tohoto druhu. V roce 1994 bylo nejméně pět z nich skáceno nebo spáleno. Naštěstí se etablovala v kultivaci, kde její pěstování nečiní žádné větší potíže. Dypsis ambositrae má středně velký, hladký, prstencový kmen sahající do výšky 3 – 7 m a s průměrem okolo 12 cm, který roste obvykle samostatně, občas se rozděluje dichotomicky do dvou stonků. Nápadné je bílé zbarvení listových pochev seskupených pod chocholem listů, tzv. crowshaft. Mladé řapíky listů jsou zabarveny do červena nebo fialova, postupně přechází na zelenou. Koruna je tvořena ze 7 - 11 elegantně vyklenutých zpeřených listů ve tvaru písmene V s tmavě zelenými letáky. Květenství vyrůstá na stopce dlouhé 68 – 123 cm a je latovitě větvené do 2 řádů.

Tato palma je velice elegantní, poměrně nenáročná a dobře se přizpůsobuje. V našich podmínkách ji můžeme pěstovat celoročně v bytech či vytápěných zimních zahradách.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá výšky 2 - 8 m s šířkou kmene až 12 cm, někdy až 22 cm.

 

Nároky

Mladé rostliny zasaďte do substrátu pro palmy. Na dně pěstební nádoby vytvořte drenážní vrstvu. Umístění rostliny by mělo být na světlém stanovišti, ne však na přímém slunci. Nejlépe jí vyhovují teploty okolo 23°C, při vydatné zálivce a při pravidelném rosení. Při zimování by teplota neměla klesat pod 10°C a omezíme zálivku. Krátkodobě v suchu mrazuvzdorná u starších rostlin do -1°C, ale je lépe se mrazu vyhnout.

 

Výsadba

Naklíčená semena zasaďte kořenem dolů tak, aby bylo semeno cca 1 - 2 cm pod povrchem substrátu. Použijte lehký propustný substrát.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist