1 x naklíčená semena Palma Dypsis baronii | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

1 x naklíčená semena Palma Dypsis baronii

Dypsis baronii

Dypsis baronii

 
 
Naše cena s DPH:
23 Kč
Naše cena bez DPH:
19,01 Kč
Cena v cizí měně:
0,92 euro
Množství:
2
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 1 naklíčené semeno

 

 

Popis

Dypsis baronii je palma nacházející se na Madagaskaru ve vlhkých horských lesích, bambusových lesích, v nadmořské výšce 850 – 1500 m. Pojmenována byla po reverendovi Richardovi Baronovi, který v letech 1880 – 1897 sbíral tento typ a mnoho dalších rostlin. Dypsis baronii je velice podobná, u nás mnohem známější Dypsis lutescens avšak má méně stonků ve shluku a je odolnější k nižším teplotám. Dypsis baronii roste obvykle v trsech po 3 – 5 kusech (samostatně spíše vzácněji), dosahuje výšky 2 – 8 m s šířkou kmene až 12 cm, někdy až 22 cm. Mladé stonky jsou zabarveny do červena nebo fialova, postupně přechází na zelenou či žlutou. Kmen je kroužkován jizvami po odpadlých listech. Koruna o 4 – 8 listech, které jsou uspořádány spirálovitě, jsou zpeřené, až 170 cm dlouhé, s 35 – 60 letáky na každé straně a mají zelenou barvu. Květenství vyrůstá mezi listy nebo pod nimi, na načervenalé stopce dlouhé 25 – 60 cm, je latovitě větvené do 2 řádů, samotné květy jsou jednopohlavní, na jeden samičí dva samčí. Plody jsou elipsoidní, 1 – 2 cm dlouhé, žluté až červené peckovice se semeny.

Tato palma je poměrně nenáročná, v našich podmínkách ji můžeme pěstovat celoročně v bytech či vytápěných zimních zahradách.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá výšky 2 - 8 m s šířkou kmene až 12 cm, někdy až 22 cm.

 

Květ a plod

Jednopohlavní květy v květenství latovitě větvené do 2 řádů. Plody elipsoidní, 1 – 2 cm dlouhé, žluté až červené peckovice.

 

Nároky

Mladé rostliny zasaďte do substrátu pro palmy. Na dně pěstební nádoby vytvořte drenážní vrstvu. Umístění rostliny by mělo být na světlém stanovišti, ne však na přímém slunci. Nejlépe jí vyhovují teploty okolo 23°C, při vydatné zálivce a při pravidelném rosení. Při zimování by teplota neměla klesat pod 10°C a omezíme zálivku. Krátkodobě v suchu mrazuvzdorná u starších rostlin do -4°C, ale je lépe se mrazu vyhnout.

 

Výsadba

Naklíčená semena zasaďte kořenem dolů tak, aby bylo semeno cca 1 - 2 cm pod povrchem substrátu. Použijte lehký propustný substrát.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist