Sazenice Palma Trachycarpus fortunei Naini Tal 1 - 2 první listy | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Sazenice Palma Trachycarpus fortunei Naini Tal 1 - 2 první listy

Trachycarpus fortunei Naini Tal

Trachycarpus fortunei Naini Tal

 
 
Konečná cena:
32 Kč
Cena v cizí měně:
1,28 euro
1,64 Dollar
Množství:
5
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Sazenice 1 - 2 první listy

 

 

Popis

Trachycarpus fortunei Naini Tal je mrazuvzdorná palma rostoucí v okolí horského města Nainital v Severní Indii v nadmořské výšce 2000 – 2400 m. Donedávna byl tento druh zaměňován a šířen jako Trachycarpus takil, ale podle testů DNA bylo zjištěno, že se jedná o poddruh Trachycarpus fortunei. Co se týká odolnosti je na tom velmi podobně i když zkušenosti potvrzují, že přece jen o maličko hůře než klasická fortunei. Zapříčiněno je to zřejmě tím, že se sice nachází v podobných nadmořských výškách, ale oblast kde roste je přes zimu spíše subtropická a slabší mrazy udeří pouze v noci. Zelené vějířovité listy s užšími řapíky vydrží mráz do -11°C. Při větších mrazech již začnou opadávat. Hnědý kmen je odolnější a zvládne až -17°C. Tělo této palmy je pokryto vlákny, které se svým vzhledem podobají konopí, ale jsou tenčí a je jich méně než u klasické fortunei. Navíc se postupem času od kmene oddělují i se základnami listů a kmen zůstává u starších rostlin hladký, čemuž dávají někteří přednost. Další rozdíly i když nijak významné jsou v rychlejším růstu, větší výšce i větších listech a delším a širším kmeni, který může dorůst do výšky 15 m a až do průměru 70 – 100 cm. Květy jsou bílé a plody oranžové, nachové, rostoucí v trsech podobně jako hrozny. Palma je nenáročná na pěstování a je vhodná pro přímou výsadbu i pro pěstování v nádobách.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá v přirozeném prostředí do výšky 15 m.

 

Nároky

Stanoviště by mělo být osluněné, půda dobře drenážovaná.
Zálivka - v létě vydatná, přiměřeně dle velikosti jedince, v zimě u volně vysazených 1x za měsíc (při absenci sněhu a v nemrazivých dnech), u palem v nádobách jen tak, aby nevyschl kořenový bal.
Hnojení – květen až září jedenkrát za 14 dní. Hnojením kapalnými hnojivy doplníte živiny téměř okamžitě. Pravidelným doplňováním důležitých látek podpoříte nejen její růst, ale ovlivníte i mrazuodolnost. Od srpna je vhodné užití hnojiv s větším obsahem draslíku, který způsobuje vyzrávání roslinných pletiv.
Zazimování: mrazuvzdornost u volně vysazených rostlin je až –17°C, v nádobách do -3°C. Nejdůležitější je zabránit opakujícímu se tání a zamrzání deště a sněhu v „srdíčku“ rostliny. Suchý mráz snáší totiž mnohem lépe, než-li vlhké chladno. Proto je nutné zakrytí koruny např. netkanou textilií.
Mrazuvzdornost u palem v přenosných nádobách jen do –3 °C, uskladňujte nejlépe na světlém místě, důležité je větrat!!

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist