♣ 100 semen Kaktus Parodia catamarcensis Zvýhodněná nabídka | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

♣ 100 semen Kaktus Parodia catamarcensis Zvýhodněná nabídka

Parodia catamarcensis

Parodia catamarcensis

Naše cena s DPH:
72 Kč
Naše cena bez DPH:
59,50 Kč
Cena v cizí měně:
2,88 euro
Množství:
3
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 100 semen, které pochází z ručně opylených rostlin, z důvodu zachování čistoty druhu.

 

 

Popis

Kaktus Parodia catamarcensis je jedním z mnoha synonym extrémně variabilní Parodia microsperma. Jelikož však rostlina, ze které jsou námi nabízená semena, je označená jako Parodia catamarcensis, necháváme tento název. Parodia catamarcensis (microsperma) se vyskytuje na území Argentiny a pravděpodobně i v Bolívii. Rodové jméno Parodia nese podle argentinského botanika Lorenza Raimunda Parodiho. Obvykle roste osamoceně, ale může tvořit menší shluky. Stonek je kulovitého nebo válcovitého tvaru, vysoký někdy i více než 20 cm a o průměru 6 – 7 cm. Barva epidermis je světle zelená či modrozelená. Žeber bývá 13 – 21, jsou spirálovitá s kuželovitými bradavkami. Areoly s bíložlutými vlasy, které časem mizí. Otrnění je tvořeno přibližně 11 - 13 tenkými, štětinovitými okrajovými trny o délce až 7 mm, které mají bílou barvu a 3 - 4 středovými trny, které jsou zahnuté, dlouhé 15 – 20 mm, horní tři jsou zlatožluté až červenohnědé s načervenalým hrotem, spodní je silnější. Nálevkovité květy vyrůstající na temeni stonku zůstávají otevřené přibližně 3 dny, jsou přibližně 25 mm dlouhé a 40 - 50 mm široké, barvy červené, oranžové nebo zářivě žluté. Vlákna nesou krémově nažloutlé prašníky. Blizna s 12 laloky je bíložlutá. Plod kulovitý až vejčitý s velmi malými hnědými a hladkými semeny.

 

Výška rostliny

I více než 20 cm a o průměru 6 – 7 cm.

 

Květ

Nálevkovitý, přibližně 25 mm dlouhý a 40 – 50 mm široké, barvy červené, oranžové nebo zářivě žluté. Vlákna nesou krémově nažloutlé prašníky. Blizna s 12 laloky je bíložlutá.

 

Nároky

Rostlina vyžaduje propustný substrát s dostatkem živin, slunné místo, ale v létě spíše polostín, dobrou drenáž a dostatek místa pro kořen, v létě nárazovou a mírnou zálivku a přihnojování hnojivem s obsahem draslíku. Přezimování je ideální na suchém, světlém a slunečném místě s teplotami okolo 10 °C.

 

Výsev a klíčení

Semena vyséváme na povrch písčitého substrátu (např. čistý propraný křemičitý písek) Substrát musí být neustále vlhký. Vlhkost zajišťujeme rosením. Klíčíme při teplotě 25 - 30 °C pod sklem na světlém místě, ale ne na přímém slunci. Povrch substrátu je vhodné lehce odvětrávat.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist