♣ 100 semen Cycas Zamia Furfuracea Zvýhodněná nabídka | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

♣ 100 semen Cycas Zamia Furfuracea Zvýhodněná nabídka

 
 
Naše cena s DPH:
400 Kč
Naše cena bez DPH:
330,56 Kč
Cena v cizí měně:
16 euro
Množství:
2
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 100 semen

 

 

Popis

Cykas Zamia Furfuracea neboli „Keják otrubnatý“ je nenáročná dekorativní krásná rostlina s velice tuhými a lesklými listy, původně pocházející z jihovýchodu mexického státu Veracruz. Rostlina má krátký, někdy i podzemní kmen, z jehož středu vyrůstají 50 – 150 cm dlouhé listy při čemž každý je tvořen 6 – 12 páry velmi pevných drsných lístků. Cykasy se na první pohled podobají podsaditým palmám, se kterými však nemají nic společného. Jako nahosemenné mají blíže k jehličnanům. Podobně jako jehličnany vytvářejí šištice, které jsou největší v rostlinné říši. Díky atraktivnímu vzhledu a vzácnosti se cykasy staly i předmětem zájmu sběratelů.

 

Výška

Rostlina běžně dorůstá výšky až 130 cm a šířky kolem 200 cm.

 

Nároky

Důležitou podmínkou pro pěstování cykasů je prodyšná půda, kterou voda proteče. Substrát je tedy třeba namíchat s kaménky či jiným hrubým materiálem. Škodí jim přílišné vlhko, nesnášejí mokro a chlad současně, což značí omezení zálivky na minimum při chladnějším zimování. V letním období prospívá letnění na zahradě v polostínu. Zálivka u cykasů pouze shora, kde má rostlina korálové kořeny kterými přijímá vodu.

 

Klíčení

Semena namočte na 24 hodin do vlažné vody. Následně vyséváme na povrch propustného substrátu. Semena položte na povrch po délce a do poloviny zatlačte. Klíčíme pod sklem při teplotě 20 - 30 °C.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist