1 x naklíčená semena Palma Acoelorrhaphe wrightii | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

1 x naklíčená semena Palma Acoelorrhaphe wrightii

Konečná cena:
19 Kč
Cena v cizí měně:
0,76 euro
0,97 Dollar
Množství:
12
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 1 naklíčené semeno

 

 

Popis

Acoelorrhaphe wrightii je středně velká palma původem z Floridy a části Karibiku, která vypadá velice působivě v kontejnerech u vchodů. Ve svém přirozeném prostředí dorůstá do výšky 4 - 5 metrů, v nádobách nebo v mírném podnebí dosáhne této velikosti jen zřídka. Palma ve většině případů roste trsovitě, bohatě odnožuje, má rovný štíhlý kmen,který je pokrytý vláknitou rohoží. Listy jsou vějířovité světle zelené barvy, spodní strana je stříbřitá. Palma je předurčená svojí mrazuvzdorností do -6°C k pěstování ve sklenících, zimních zahradách a interiérech. V létě jí prospívá letnění na zahradě.

 

Nároky

Rostlina preferuje slunná stanoviště, pěstujeme ji v propustné humózní zemině v dostatečně velké nádobě vzhledem k mohutnému kořenovému systému s drenáží na dně nádoby. Dostatečně zavlažujeme. V létě je vhodné palmu letnit na zahradě. Pro dostatečné rozevření listů, je vhodné prořezávání stonků.

 

Výsadba

Naklíčená semena zasaďte kořenem dolů tak, aby bylo semeno cca 1 - 2 cm pod povrchem substrátu. Použijte lehký propustný substrát.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist