♣ 100 semen Liriodendron tulipifera - Liliovník tulipánokvětý - zvýhodněná nabídka | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

♣ 100 semen Liriodendron tulipifera - Liliovník tulipánokvětý - zvýhodněná nabídka

 
 
Konečná cena:
60 Kč
Cena v cizí měně:
2,40 euro
3,08 Dollar
Množství:
3
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 100 semen

 

 

Popis

Liriodendron tulipifera „Liliovník tulipánokvětý“ je parková okrasná rychle rostoucí opadavá dřevina, původně pocházející ze Severní Ameriky, dnes už rozšířená po celém světě. Vyznačuje se v mládí poměrně úzkou, ve stáří pak široce kuželovitou korunou. Borka liliovníku je nejdříve hladká, později černá rozbrázděná. Listy jsou světle zelené barvy, na podzim přecházející do velmi atraktivní výrazné zlatožluté, střídavé, téměř čtvercové 4 – 6ti laločnaté velké 10 - 15 cm  s poměrně dlouhým řapíkem.

Květy liliovníku jsou velice atraktivní a nápadné  jak už sám název napovídá připomínající tulipán. Objevují se na koncích větviček od května do července. Plodem jsou křídlaté nažky tvořící šištici velkou až 8 cm.

 

Výška rostliny

Statný strom dorůstající výšky kolem 40 m. Ve svojí domovině až kolem 50 m.

 

Květ

Liliodendron Tulipifera kvete od května do července velmi netradičními květy zeleno-žluto-oranžové barvy o velikosti 5 - 10 cm připomínajícími tvarem květ tulipánu.

 

Nároky

Rostlina má ráda slunné, nebo jen mírně zastíněné stanoviště a mírně vlhkou výživnou humózní hlinitou půdu. Nesnáší příliš suché, ani příliš mokré půdy. V našich podmínkách je liliovník mrazuvzdorný, jen mladé rostliny je třeba na zimu zakrýt.

 

Výsev a klíčení 

Semena namočte na 24 hodin do vody. Následně dejte na 6 - 8 týdnů stratifikovat. Po uplynuté této doby vyséváme tím způsobem, že semeno zapíchnete celé do substrátu tak, aby křidélko zůstalo nad povrchem substátu. Klíčíme při teplotě 15 - 25°C.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist