1 x naklíčená semena palma Dypsis arenarum | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

1 x naklíčená semena palma Dypsis arenarum

Dypsis arenarum

Dypsis arenarum

 
 
Konečná cena:
20 Kč
Cena v cizí měně:
0,80 euro
1,03 Dollar
Množství:
7
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 1 naklíčené semeno

 

 

Popis

Dypsis arenarum je kriticky ohrožená palma nacházející se na východě Madagaskaru u pobřeží. Je velice podobná, u nás mnohem známější, Dypsis lutescens. Rozdílné jsou v tom, že Dypsis arenarum má delší řapíky, nižší počet a namodralé zbarvení letáků a také menšími semeny. Dypsis arenarum roste v trsech, dosahuje výšky 5 - 6 m (doma v nádobě jen cca 150 cm) s šířkou kmene 6 - 8 cm. Kmen je kroužkován jizvami po odpadlých listech. Kůra tmavě zelená, na starších kmenech hnědá. Dřevo lehce narůžovělé. Koruna o 8 – 10 listech, které jsou zpeřené, 2 – 3 m dlouhé, s až 30 letáky na každé straně a jsou uspořádané do písmene V. Řapík je 60 – 72 cm dlouhý, u základny někdy načervenalý. Květenství vyrůstá pod korunou na stopce dlouhé 30 – 60 cm, je latovitě větvené do 2 řádů, samotné květy jsou jednopohlavné. Na jeden samičí dva samčí. Plody jsou elipsoidní, 10 – 12 mm dlouhé a 8 – 9 mm v průměru, žluté až červené peckovice se semeny, které jsou menší než u Dypsis lutescens.

Tato palma je poměrně nenáročná, v našich podmínkách ji můžeme pěstovat celoročně v bytech či vytápěných zimních zahradách.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá výšky 5 - 6 m s šířkou kmene 6 - 8 cm.

 

Květ a plod

Jednopohlavní květy v květenství latovitě větvené do 2 řádů. Plody elipsoidní, 10 – 12 mm dlouhé a 8 – 9 mm v průměru, žluté až červené peckovice.

 

Nároky

Mladé rostliny zasaďte do substrátu pro palmy. Na dně pěstební nádoby vytvořte drenážní vrstvu. Umístění rostliny by mělo být na světlém stanovišti, ne však na přímém slunci. Nejlépe jí vyhovují teploty okolo 23°C, při vydatné zálivce a při pravidelném rosení. Při zimování by teplota neměla klesat pod 10°C a omezíme zálivku. Krátkodobá mrazuvzdornost u starších rostlin do -2°C.

 

Výsadba

Naklíčená semena zasaďte kořenem dolů tak, aby bylo semeno cca 1 - 2 cm pod povrchem substrátu. Použijte lehký propustný substrát.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist