1 x naklíčená semena Palma Wallichia disticha | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

1 x naklíčená semena Palma Wallichia disticha

Palma Wallichia disticha

Palma Wallichia disticha

 
 
Konečná cena:
20 Kč
Cena v cizí měně:
0,80 euro
1,03 Dollar
Množství:
6
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 1 naklíčené semeno

 

 

Popis

Wallichia disticha je pozoruhodná jednodomá palma pocházející z Assamu, Bangladéše, Číny, východní Himaláje, Laosu, Myanmaru a Thajska, kde roste ve vlhkých lesích v nadmořské výšce 600 – 1650 m, v deštném pralese nížinných a horských podhůří, často na skalnatých a strmých svazích. Má neobvyklé listy, které rostou na kmeni pouze ze dvou stran v opačných řadách ve stejné rovině, dále je neobvyklá tím, že odumírá po prvním květenství a dozrání semen, která jsou jedovatá a to i pro zvířata. Palma roste většinou jednotlivě, je až 10 m vysoká (obvykle však pod 7 m), z čehož takřka polovinu výšky tvoří koruna, kmen je široký 9 – 25 cm, pokrytý tenkými vlákny, což jsou ve skutečnosti tvrdé a nedovyvinuté trny. Listy má zpeřené (nazývané jako rybí ocásky), umístěné ve stejné úrovni po stranách stonku, vejčité, až asi 3 m dlouhé na 50 – 150 cm dlouhém řapíku. Barva listů je shora zelená, ze spodní strany stříbřitě šedá. Zelené květy jsou v oboupohlavních shlucích, dlouhých 90 – 180 cm, samci a samice se rodí na stejném stonku. Kvést začíná mezi 10 – 20 rokem po dobu 6 měsíců až 2 let, poté odumírá. Plody mají elipsovitý tvar o délce cca 2 cm, v barvě červenohnědé.

U nás se Wallichia disticha pěstuje v květináči, vydrží mnohem déle než začne kvést a je velmi obtížné aby jediná rostlina plodila. Je snadno pěstovatelná, zpočátku rychle rostoucí a krásná palma ceněná jako ozdoba.

 

Výška rostliny

Rostlina dorůstá v přirozeném prostředí do výšky až 10 m (obvykle však pod 7 m), z čehož takřka polovinu výšky tvoří koruna, kmen je široký 9 – 25 cm.

 

Květ a plod

Zelené květy v oboupohlavních shlucích, dlouhých 90 – 180 cm. Plody elipsovitého tvaru o délce cca 2 cm, v barvě červenohnědé.

 

Nároky

Zasaďte do substrátu pro palmy. Na dně pěstební nádoby vytvořte drenážní vrstvu. Umístění rostliny by mělo být na rozptýleném světle. Od dubna do října může být v polostínu venku. Potřebuje vlhkost a dostatečně zalévat, zvláště při vyšších teplotách. Zimujeme nejlépe na světlém místě při teplotách 5 – 18°C a omezíme zálivku. Důležité je větrat!!. Tato palma odolá mrazu až do -3°C.

 

Výsev

Naklíčená semena zasaďte kořenem dolů tak, aby bylo semeno cca 1 - 2 cm pod povrchem substrátu. Použijte lehký propustný substrát. Zálivka velmi mírná.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist