Krásenka zpeřená Fizzy Rose Picotee Balení obsahuje 25 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Krásenka zpeřená Fizzy Rose Picotee Balení obsahuje 25 semen

Krásenka zpeřená Fizzy Rose Picotee

Krásenka zpeřená Fizzy Rose Picotee

Konečná cena:
15 Kč
Cena v cizí měně:
0,60 euro
0,77 Dollar
Množství:
80
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 25 semen

 

 

Popis

Krásenka zpeřená (Cosmos bipinnatus) Fizzy Rose Picotee, je teplomilná a nenáročná letnička z Mexika, někdy nazývaná jako Mexická astra. Je charakteristická svými nápadnými, hvězdnicovitými, polo-dvojitými, bílými nebo bílorůžovými květy s bohatým fialovým okrajem na okvětních lístcích a žlutým středem, které vyrůstají na konci vzpřímené a větvené lodyhy. Světle zelené, trojúhelníkové řapíkaté listy jsou jemně zpeřené. Plodem je úzká černá nažka bez chmýr a proto nejsou semena obvykle rozeseta nedaleko od mateřské rostliny.
Krásenka je oblíbenou zahradní letničkou do pestrých záhonů, používanou též k řezu, kde ve váze vydrží poměrně dlouho.

 

Výška rostliny

Bylina střední výšky dorůstající 90 – 120 cm.

 

Květ

Krásenka zpeřená kvete polo-dvojitými bílými nebo bílorůžovými květy s bohatým fialovým okrajem na okvětních lístcích a žlutým středem.

 

Nároky

Rostlina je na pěstování nenáročná. Má ráda slunné stanoviště nebo polostín a dobře propustnou kyprou humózní půdu. V době květu vyžaduje hojnější zálivku.

 

Výsev a klíčení

Vyséváme od března do pěstebních nádob, nejlépe klíčí při teplotě 20 - 25°C nebo v polovině dubna přímo na záhon. Předpěstované sazenice vysazujeme v druhé polovině května, a to do sponu 40x40 cm a do hloubky 1 cm.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist