Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Chilli Cayenne orange - Kajenský oranžový Balení obsahuje 10 semen | Semena, sazenice - zelenina, chilli, rajčata, palmy - neoseeds.cz

 
 
Registrace
 
 
 

Chilli Cayenne orange - Kajenský oranžový Balení obsahuje 10 semen

Chilli Cayenne orange

Chilli Cayenne orange

Číslo výrobku:
1-0679-90283-01
Konečná cena:
24 Kč / balení
Cena v cizí měně:
1,03 Euro
Množství:
70 balení
Termín dodání:
skladem
Počet semen v balení:
10
 
balení
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 10 semen, tato odrůda není v registru povolených odrůd EU,  proto je uváděna jako okrasná.

 

 

Popis

Chilli paprička Cayenne orange (Capsicum annuum), nebo-li „Kajenský oranžový“ má svůj původ v jižní Americe, dnes už se však jako koření využívá po celém světě. Je podobný známějšímu červenému kajenskému pepři, ale je mírně větší s hladkou oranžovou pokožkou. Tvar je kuželovitý, rovný nebo také zakřivený, zužující se do špičky. Lusk je tenkostěnný, lesklý a hladký, zrající z tmavě zelené na jasně oranžovou, uvnitř je pak světle oranžové barvy se smetanově zbarvenými semeny. Chuť má ovocnou, citrusovou, následovanou krátkým intenzivním pálením dosahující hodnot 30 000 – 50 000 SHU. Dá se použít jak v čerstvém stavu, tak v teplé kuchyni, do marinád, omáček a hodí se i k sušení a výrobě koření. Kromě využití k dochucování pokrmů, má i léčivé protizánětlivé účinky.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete. Dosahuje výšky okolo 100 cm.

  

Plod

Plodem jsou asi 10 – 15 cm dlouhé lusky, široké 1 – 3 cm, rovné nebo zakřivené, dozrávající ze zelené do jasně oranžové barvy. Doba zrání je přibližně 70 – 75 dnů. 30 000 – 50 000 jednotek pálivosti (SHU).

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, např, Kristalon Start, Ledek atd. V době,kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (nárůstu 2 - 4 pravých lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist