Nastavení soukromí

Pro poskytování služeb používáme soubory cookies. Některé z nich jsou pro fungování webu nutné, zatímco jiné nám pomohou vylepšit váš uživatelský zážitek a rychleji vás navést k tomu, co právě hledáte.
Souhlasíte s používáním všech cookies? Svůj souhlas můžete snadno definovat kliknutím na tlačítko Přijmout vše Přijmout vše Nastavení
 

Chilli Korál Balení obsahuje 30 semen | Semena, sazenice - zelenina, chilli, rajčata, palmy - neoseeds.cz

 
 
Registrace
 
 
 

Chilli Korál Balení obsahuje 30 semen

Chilli paprika Korál

Chilli paprika Korál

Číslo výrobku:
9-0679-90062-01
Konečná cena:
18 Kč / balení
Cena v cizí měně:
0,78 Euro
Množství:
34 balení
Termín dodání:
skladem
Počet semen v balení:
30
 
balení
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 30 semen

 

 

Popis

Paprika Korál (Capsicum annuum) je netradiční raná odrůda pálivé papriky, určena pro pěstování na záhoně, do skleníků a foliovníků a díky její výšce 60 - 80 cm ji lze úspěšně pěstovat i v nádobách na balkonech a terasách. Plody jsou drobné, kulovitého tvaru, podobné větším třešním o průměru 2 – 3 cm a průměrné hmotnosti 20 g, s tloušťkou stěny okolo 2 mm a lesklou hladkou kůží, která je v technologické zralosti zelená, postupně mění barvu na žlutou, přes oranžovou, až na karmínově červenou v plné zralosti. Paprika má velmi kořenitou, pálivou chuť (25 000 – 35 000 SHU) a je ideální pro nakládání, sušení nebo pro otrlé na přímý konzum, hodí se i do omáček, gulášů a dalších pokrmů. Paprika Korál má vysokou okrasnou hodnotu a přežije i horší pěstební podmínky.

 

Výška rostliny

Je plně závislá od prostředí ve kterém ji pěstujete a od podmínek, které rostlině poskytnete. Obvykle dosahuje výšky 60 – 80 cm.

  

Plod

Kulovitého tvaru, podobný větší třešni, o průměru 2 – 3 cm a průměrné hmotnosti 20 g, s tloušťkou stěny okolo 2 mm a lesklou hladkou kůží, která je v technologické zralosti zelená, v plné zralosti karmínově červená. Pálivost je 25 000 – 35 000 jednotek pálivosti (SHU).

 

Nároky

Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, Ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.

 

Výsev a klíčení

Před samotným klíčením namočte semena na 24 hodin do vlažné vody. Pro dosažení nejvyšší klíčivosti pro klíčení použijte drcené kokosové vlákno, které je běžně dostupné. Semena s vlhkým kokosovým vláknem vložte do menšího zip sáčku. Klíčíme při teplotě okolo 30 °C. Takto velmi urychlíte klíčení semen, který začínají klíčit již po několika dnech. Klíčící semena vysaďte do květináče s kokosovým vláknem. Po zesílení rostlin (narostení 2 - 4 pravých  lístků) vysaďte do výživného substrátu. Při klasickém výsevu klíčení trvá podstatně delší dobu. Uvedený způsob klíčení semen Vám zajistí vyšší procento vyklíčených semen.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist