Okurka salátová Palomar Balení obsahuje 30 semen | Neo seeds

 
 
Registrace
 
 
 
 

Okurka salátová Palomar Balení obsahuje 30 semen

Okurka Palomar

Okurka Palomar

Naše cena s DPH:
20 Kč
Naše cena bez DPH:
17,39 Kč
Cena v cizí měně:
0,80 euro
Množství:
52
 
ks
 
 
 
 
 
 

Popis výrobku

Balení obsahuje 30 semen

 

 

Popis

Salátová okurka Palomar (Cucumis sativus) je italská raná odrůda, s válcovitými, na konci zaoblenými, asi 15 - 20 cm dlouhými plody s tmavě zelenou kůží, která má jen několik výrůstků. Pevná dužnina, zvláště vhodná ke krájení, má zelenožluté zbarvení, uprostřed pouze s několika málo semeny. Okurky jsou osvěžující, bohaté na vitamín C a minerály a pomáhají proti zadržování vody v těle (přírodní diuretikum). Vzhledem k nízké nutriční hodnotě se výborně hodí i pro redukční diety. Okurky se konzumují čerstvé, používají se v kuchyni na saláty, zeleninové oblohy, nebo je možné je i konzervovat v octě. Tento druh je také vhodný na převoz.

 

Plod:

Válcovitý, asi 15 – 20 cm dlouhý a o průměru nejméně 2,5 cm. Kůže je tmavě zelená s několika výrůstky a zelenožlutou dužninou, která má jen málo semen.

 

Nároky

Okurky je možné pěstovat jak s oporou, tak je i nechat plazit po zemi. Preferují teplé, slunné místo a hlinitou, humózní, vlhkou půdou bohatou na živiny. V případě sucha zavlažujeme raději větší dávky vody méně často.

 

Výsev a klíčení

Semena vysévejte od března až do dubna do nádoby s propustným substrátem velmi mělce pod povrch substrátu. Semena klíčí při teplotě okolo 20 - 25°C. Vlhkost zajišťujte rosením povrchu substrátu. Doba klíčení se pohybuje mezi 15 - 20 dny. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů vždy po 3 - 5 malých rostlinkách. Na předem zvolené stanoviště rostliny vysazujte v květnu.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist TOPlist